En İyi VPN Programı Hangisidir?

VPN kullanımı dijital dünyanın bir gerekliliği haline gelmiştir. VPN’ler gizliliğinizi verilerinizi şifreleyerek çevrim içi güvenliğinizi sağlamaktadır. Ayrıca coğrafi olarak konumunuzu engeller ve içeriklere erişmenizi sağlar. Bazı VPN’ler tamamen ücretsiz kullanılabilir ve çok ciddi kısıtlamalara tabi olmamaktadır. En iyi vpn programı hangisidir? sorusunun yanıtı olarak cevap verilecek olursa bir kaç vpn çeşidi bulunmaktadır.

Hotspot Shield

Son derece güzel ve popüler olan HotSpot Shield, günlük 500 MB hakkınız ile kullanabileceğiniz harika bir ücretsiz versiyon sunmaktadır. Tabii ki yayınları izlemek için yeterli olmayacaktır, fakat sadece bir internet sitesinin engelini hızlıca aşmak veya herkese açık kablosuz ağa bağlanırken deponuzu korumak istiyorsanız oldukça iyi çözümdür. Ücretsiz versiyonu sadece bir cihazdan kullanabilirsiniz. Amerika’da bulunan, Netflix veya diğer popüler yayın izleme ağları ile çalışmayan tek sunucuya bağlanabilirsiniz. YouTube ve engellenmiş diğer sosyal medya sitelerine hızlıca bağlanmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca büyük işletim sistemlerinin tamamıyla uyumludur ve en hızlı VPN’lerden biridir.

TunnelBear

Yeni başlayanlar en iyi VPN hizmeti olan TunnelBear, çoğunlukla en kullanıcı dostu olandır. Aylık sadece 500 MB ağ ile sınırlıdır. Fakat şirket hakkında çok tweet atarak her ay 1 GB kullanım alabilirsiniz.

TunnelBear çok kısa süre önce McAfee tarafından tamamen satın alınmıştır ve çok büyük bir firmaya air olarak çok daha büyük kaynakların erişimine sahip olmuştur. Bu programın güzellikleri arasında IP veya veri kaydı yoktur. Kullanıcı dostu arayüz ve açılır reklamlar yoktur. Firma hakkında sms atarak her ay 1 GB gibi ek kullanım alabilirsiniz.

Windscribe

Windscribe, ücretsiz VPN’lerden biridir ayrıcalıklı olarak kesinlikle kullanıcıların favorisidir. Reklam engelleyici ve güvenlik bazlı duvarı biraz agresif olabilmektedir. Windscribe’ın veri kullanım sınırı ve gizliliğe fazla verdiği önem, en iyiler arasına girmesini sağlamıştır. Aylık 10 GB kullanımı sunmakla kalmıyor, ayrıca firma hakkında tweet atarsanız 5 GB ve referans olursanız 1 GB ek kullanım veriyor.

Ücretsiz versiyon artıları bulunmaktadır. 10’dan fazla ülkedeki sunuculara erişim sağlamaktadır. Bağlantı kayıtları ile asla IP veya ziyaret edilen siteleri asla kaydetmez. Yerleşik reklam önleyici ayrıca güvenlik duvarı bulunmaktadır.

Yorum Yap