İnternet Reklamlarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

İnternet üzerinde gezinirken internet kullanıcılarının canını sıkan reklamlar her sayfada kullanıcıların karşısına çıkarak birçok işin yapılmasına engel oluyor.

İnternet üzerinde gezinirken internet kullanıcılarının canını sıkan reklamlar her sayfada kullanıcıların karşısına çıkarak birçok işin yapılmasına engel oluyor. Bu reklamlar öyle can sıkıcı bir noktaya geliyor ki hiç beklenmedik bir şekilde ortaya çıkmaları ile bilgisayarların yavaşlamasına dahi neden olabiliyor. Özellikle büyük şirketlerin reklamları her internet sayfasında kullanıcıların karşısına çıkarak reklamlara girilmeden girilmesi istenen sayfalara erişimin mümkün olmaması durumunu ortaya çıkarıyor. Kullanıcılar aynı zamanda bir reklama tıkladıklarında farklı farklı sayfalara da yönlendirebiliyorlar. Bu nedenle birçok internet kullanıcısı internet reklamlarından nasıl kurtulabilirsiniz? konusunda araştırma yapıyorlar.

İnternet Reklamlarından Kurtulmak İçin Neler Yapılabilir?

Google Chrome tarayıcısını kullanan internet kullanıcıları Keep My Opt Outs uygulamasını kullanarak reklamlardan kurtulabilirler. Bu uygulama Google reklamlarının da içinde bulunduğu 50 büyük firmanın reklamlarını engelleyebilen bir özelliğe sahip olması ile birlikte aynı zamanda internet kullanıcılarının kişisel verilerini de korumaya yardımcı oluyor. Keep My Opt Outs uygulaması açık kaynak kodlu olarak kullanılabiliyor ve yakın zamanda diğer tarayıcılarda da kullanılacağı belirtildi. Firefox kullanıcıları ise firefox tarayıcısının kendi eklentisi ile kullanıcıların güvenliklerini sağlıyor. Bunun için Firefox tarayıcısı açılarak seçenekler seçeneğine tıklanarak ekrana gelen listeden gizlilik sekmesine tıklanarak açılan menüden “sitede izlenmek istemediğimi belirt” seçeneğinin işaretlenmesi ile birlikte reklamlardan arındırılmış bir internete sahip olmak mümkün hale geliyor. Böylelikle büyük firmalar Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri de dahil izlenmeme özelliğini geliştiriyor. Tüm tarayıcıları kapsayan ve tüm tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde çalışan do not track plus isimli program sayesinde hangi tarayıcı kullanılırsa kullanılsın istenmeyen reklamlardan kurtulmak mümkün hale geliyor. Oldukça kullanışlı bir program olarak dikkat çeken do not track plus isimli program birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Yorum Yap