Zenfone 3 Nougat Güncellemesi Yayına Alındı!

İlk Nougat güncellemesi son çıkan ve gündemin zirvesini kapmaya çalışan General Mobile tarafından çıkarılan GM5 Plus ile geldi ve simdi ise Zenfone 3 için Nougat güncellenmesi yayınlandı.

İlk Nougat güncellemesi son çıkan ve gündemin zirvesini kapmaya çalışan General Mobile tarafından çıkarılan GM5 Plus ile geldi ve simdi ise Zenfone 3 için Nougat güncellenmesi yayınlandı. Asus markasının yayınladığı son zamanlarda tercih edilen telefon serilerinden Zenfone serisinin üçüncü telefonu olan Zenfone 3 yavaş yavaş bütün telefonlara gelen Nougat güncellenmesini yayınladı.

İlk Zenfone 3 Nougat güncellemesi Filipinler için yayınlandı, saatler ilerledikçe de diğer ülkelerde de yayınlanması devam etmekte. Asus’un aklıllı telefonlarında kullandığı Zen UI arayüzünde de ufak değişiklikler olmuştur. Güncelleme ile gelen Android 7.0 ile beraber Doze modu da gelmiştir, bu sayede akıllı telefonların bataryaları artık daha uzun süre dayanabilecek. bir diğer yanda ise bu güncelleme sayesinde Multiwindow yani çoklu pencere özelliği de gelmiştir.

Nougat Güncellemesi İle Multiwindow

Çoklu pencere özelliği; aynı anda iki uygulamanın ekranı ikiye bölerek kullanımını sağlar bu yenilik Youtube kullanıcıları için baya iyi olmuştur. Kullanıcı arka planda Youtube özelliği açık kalarak istedikleri uygulamayı kullanacaktır. Asus Zenfone 3 Android 7.0 Nougat güncellenmesini ilk etapta ZE520KL ve ZE552KL ismiyle cihazlar yerini alacak. Adı geçen iki modelin güncellenmesi devam ederken Asus, diğer modeller içinde Android 7.0 Nougat güncellenmesini yayınlayacaktır.

Nougat Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

  • Yenilenen bildirim merkezi
  • Yeni bildirim merkezine istenilen ikonu koyarak rahatça kullanım sağlanmaktadır. Böylece daha fazla özelliğe hızlıca erişebiliyorsunuz.
  • Gece modu geldi.
  • Gelen mesajları bildirim merkezinden yanıtlayabiliyorsunuz.
  • Batarya grafiği yenilendi.
  • Bildirim merkezindeki ikonlara uzun basarak, ayarların ilgili menüsüne gidebilme özelliği geldi.
  • Yenilik getirilen ayarlar menüsüyle daha çok detay görüntüleniyor ve daha az tıkla işlem yapabiliyorsunuz.
  • Bildirim ayarları zenginleştirildi. Artık her bildirimin gözükmesini engelleyebileceksiniz.
  • Görmeye alışık olunmayan 3B grafikler geldi.

 

Android 7.0 Nougat özellikle zengin emoji kütüphanesinde (1.500 üzeri emoji) 72 adet yeni emoji katmış olarak geliyor. Bunun güzel yanı ise, Android 7.0 Nougat multi-lokasyon seçeneği ile aynı anda iki yada da fazla farklı dilde kullanılabiliyor.

Yorum Yap