Yeni İçerik Fikirleri Oluşturmanıza Yardımcı Olacak 9 Araç

Dijital dünyanın vazgeçilmez konularından biridir pazarlama. Kurulan her site ya da platform dikkat çekmek zorunda binlerce milyonlarca rakibinin arasında fark yaratarak öne çıkmalıdır.

Dijital dünyanın vazgeçilmez konularından biridir pazarlama. Kurulan her site ya da platform dikkat çekmek zorunda binlerce milyonlarca rakibinin arasında fark yaratarak öne çıkmalıdır. Bu durumlarda kurulan site, forma vb. her şeyin içeriği çok önemli bir hal almakta, dikkat çeken, insanların ziyaret etmesini sağlayacak şeylerle dolu olmalı bunlar güncel tutulmalıdır. Yaratıcı fikirler, yenilikler zaman zaman yetersiz kalıyor kişiler bunun için yardıma ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaçlara cevap verebilecek yeni İçerik fikirleri oluşturmanıza yardımcı olacak 9 araç özellikle öne çıkıyor.

İnternet Ortamınızda Öne çıkmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aynı alanda çalışması olan rakiplerinize dikkat etmek, yaptıklarını takip etmek, özgün olmak, mevcut takipçilerinizin ve yeni gelecek takipçilerin isteklerine yanıt verebilmek.

Yeni Fikirler İçin Yardımcı Araçlar

Google Analytics site sahiplerini en sevdiği tercih ettiği uygulamalardan. , siteye giren her ziyaretçinin site içerisinde aradığı kelimeleri göstererek istekler konusunda fikir sahibi olmanızı sağlar. BuzzSuma bir analiz uygulamasıdır. Belirli aralıklar ile merak edilen konular ve çalışmalar ile ilgili rapor hazırlarken rakiplerin ne yaptığını da izlemenize olanak verir. İçerik konusunda kuşkusuz en yaratıcı fikirler milyonların kullandığı sosyal medyadan çıkar. Sosyal medya internet çalışmaları yapanların en çok başvurması gereken yerdir. Bütün sosyal medya sitelerini belirli oranda takip etmelisiniz. Quora soruların arandığı ve cevaplandığı bir uygulamalıdır. UberSuggest aradığınız her konunun ilişkili alternatif konuları ile ilgili sonuçlar getiren bir uygulama. Bu uygulama ile alternatif konulara yönelebilirsiniz. Google’a her girdiğinizde alternatiflere bakın. Google arama sırasında aradığınız konunun alternatiflerini verir bunlar üzerinde çalışabilirsiniz. Sizi takip edenlerden yardım alın. Kurduğunuz sitenin kullanıcıları ve izleyenlerinden gelen yorumları göz önünde bulundurun bir istek ve öneri bölümü oluşturun. Yanınızda not defteri kalemi ayırmayın her yerde aklınıza bir anda bir fikir gelebilir bunu yakalamanın en kolay yoldur. Kağıt, kalem yoksa telefonunuzda bir not alma uygulaması bulundurun.

Yorum Yap