Yeni Bir Kaby Lake İşlemcili Macbook Pro Sizlerle

Bilinen Apple analistlerinden olan, Tayvan odaklı kilogramı Securities’den Ming-Chi Kuo, bu senenin MacBook dizüstü bilgisayarları ile alakalı tahminlerinin sahibi olan yeni bir yatırımcı notu yayınladı

Bilinen Apple analistlerinden olan, Tayvan odaklı kilogramı Securities’den Ming-Chi Kuo, bu senenin MacBook dizüstü bilgisayarları ile alakalı tahminlerinin sahibi olan yeni bir yatırımcı notu yayınladı. Yeni Kaby Lake işlemcili Macbook Pro satışa çıkıyor. Buna nazaran, 2017 senesinde beklenilen yeni MacBook’lar Intel’in yeni Kaby Lake tabanlı prosedürlerini içinde barındıracak. Bununla beraber 15 inç modelinde 32 GB RAM bekleniyor.

Kaby Lake İşlemcili Macbook Pro

Detaylar Mac Rumors sitesinde gösterilen nota bakılırsa Kuo, 12 inçlik yeni MacBook’un üretimine bu senenin ikinci çeyreğinde başlanacağını, 13 inç ile 15 inçlik yepyeni MacBook Pro ürününün hızlı üretimine ise çok yakında başlanılacağı ve seri üretime girişileceğini söylüyor. Yepyeni 15 inç MacBook’un üretimine ise bu senenin son çeyreğinde başlanacak. üst sistem kullanıcıların hedefinde en yeni modelde 32 GB RAM’in olması planlanıyor. Aslına bakıldığında, son modelin “Pro” serisi içerisinde mi yer alacağı, yoksa basit biçimde “MacBook” terimini mi taşıyacağı şu an amacıyla net biçimde bilinmiyor.

 

Apple Ürünlerinde Intel Tabanı

Kuo, bu yepyeni dizüstü laptopların hemen hemen hepsinde Intel’in Kaby Lake prosedürlerinin, Intel Core serisi prosedürlerin en yeni ürünleri ile çalışacağını iddia ediyor. Geçen sonbaharda da MacBook Pro’larda da Intel’in 2015’te çıkardığı Skylake tabanlı prosedürler bulunuyordu.

 

Yakında çıkacak Apple ürünleri ile alakalı çevrede gerektiğince çok dedikodu dolaşıyor. Bundan dolayı bu gibi yatırımcı notlarına da şüpheyle yaklaşmakta yarar var. Lakin söz konusu ise Apple olunca güvenilirliği yüksek kaynaklardan birisi biçimde biliniyor. Geçmişte belirli iPhone nitelikleri, en üst model Apple Watch’un fiyatı ve Apple’ın yıla dair ürün planlaması ile alakalı ayrıntıları da daha eskiden haber vermiş ve bu konular çoğunlukta doğru çıkmıştı.

Yorum Yap