Yeni Başlayanlar İçin Eos Coin Nedir? Hangi Türk Borsasından Alınır?

Simgesi ve adı aynı olan eos, diğer coinlerden bu yönü ile farklıdır. Merkezi olmayan bir kripto para olup son derece güçlü bir alt yapıya sahiptir. Blockchain tabanlı bir sisteme sahip olan eos, ilk kez 26 Haziran 2017 yılında işlem görmeye başlamıştır. Kurucusu Dan Larrimer’dir.

Simgesi ve adı aynı olan eos, diğer coinlerden bu yönü ile farklıdır. Merkezi olmayan bir kripto para olup son derece güçlü bir alt yapıya sahiptir. Blockchain tabanlı bir sisteme sahip olan eos, ilk kez 26 Haziran 2017 yılında işlem görmeye başlamıştır. Kurucusu Dan Larrimer’dir. Rakibi Ethereum olmasına karşın, Ethereum gibi kullanıcılarından işlem ücreti talep etmez. Kripto para olarak bilinen eos, 28. İçin 12.2018 tarihi itibariyle ile 1 oes değeri 2,37 dolara türk borsalarından ise 12,65 liraya satılıyor, market hacmi 2.280.554.521 dolar.

EOS Sistemi Nasıl Çalışır?

Kripto para madenciliği yapılabilen altcoin türleri arasında bulunmayan eos’ta direk madencilik yapılamıyor. EOS madenciliği için öncelikle Ethereum havuzuna girmek gerekiyor. Orada kazanılan Ethereumlar eos.io/ üzerinden takas edilerek EOS’a çevriliyor. Yani dolaylı da olsa bir eos madenciliği yapılmış oluyor. Eos madenciliğinden ziyade eos alıp satmak isteyenler, gün geçtikçe artan borsalarda eos sahibi olabiliyor.

EOS Hangi Türk Borsasından Alınır?

En değerli dijital para birimleri arasında olan eos, aynı gün %8 düşüş yaşayarak yatırımcıların dikkatini çeken bir kripto paradır. Eos almak isteyenler için Türk borsalarında şuan sadece Paribu üzerinden alım satım işlemi yapabilirsiniz. Yada türk sitelerinden aldığınız bitcoin’i Binance, Bitfinex, ve Poloniex transfer edip  EOS  alım satım işlemleri yapabilirsiniz. CoinMarketCap‘e göre kripto paralar içerisinde eos pazar payı olarak 5. sırada yer almaktadır.

EOS 2018 grafiği

01 Ocak – 27 Aralık 2018 Grafiği

EOS Coin Diğer Kripto Paralarından Farkı

Bitcoin alternatifleri olan altcoinler arasında yer almayan eos, Blcokchain defteri ile diğer kripto paralardan ayrılıyor. Kripto para dünyasına iddialı girişi ile herkesi şaşırtan eos, sürekli yükselişte olan bir yatırım aracı olarak kripto para listesinde 5. sırada yer alıyor. Eos yatırımcılarının olumlu yorumlarına bakılırsa bu sıralamanın daha da yukarılara taşınacağına dair herkes umutlu. Üye olduğunuz sitede almak istediğiniz eos miktarını girerek işlem yapmaya başlayabilir, giderek yükselen bir çıtası olan eos la karlı bir yatırım yapabilirsiniz.

Yorum Yap