VR Sense, Sanal Gerçekliği Yeni Bir Boyuta Taşıyor!

VR Sense, Sanal Gerçekliği Yeni Bir Boyuta Taşıyor! VR Sense ile oyuncuların oyunlarla olan iletişimlerine dokunma, koklama ve hissetme duyuları ekleniyor.

VR Sense, Sanal Gerçekliği Yeni Bir Boyuta Taşıyor! VR Sense ile oyuncuların oyunlarla olan iletişimlerine dokunma, koklama ve hissetme duyuları ekleniyor. Dynasty Warriors serisinin geliştirici ekibi Koei Tecmo Wave, yeni arcade makinesini VR Sense adı ile tanıttı. VR Sense, sanal gerçekliğin sanal kısmını ortadan kaldırıyor ve oyunculara tam anlamıyla gerçek bir his sunuyor.

VR Sense ile Sanal Gerçekliği, Gerçekte Yaşayın!

VR Sense, oyuncuların kullanacağı sanal gerçeklik gözlükleri ile birlikte geliyor. Oyuncular, oyun kabinine girdikten sonra gözlüklerini takıyorlar. Gözlüklerin takılması ile birlikte VR Sense, oyuncuları bambaşka bir evrene taşıyor.

Sanal Dünyada Hissedin

VR Sense ile sunulan ortam, bilinen sanal gerçeklikten büyük ölçüde farklı. Sanal gerçeklik ile kullanıcılar başka bir 3B evrene taşınabiliyor, ancak VR Sense ile bu 3B dünyaya taşınmakla kalmayıp o sanal dünyada hissedebiliyor, yürüyebiliyor, koşabiliyor ve koku alabiliyor. Oyuncular kabin içerisinde yürüdüklerinde, sanal evrende de yürüdüklerini görüyorlar ve yürüme hızlarına bağlı olarak değişen bir hava akımına da maruz kalıyorlar.


Sanal Dünyanın Sıcaklığı ve Kokusu

Oyundaki konuma göre kabinin sıcaklığı da ayarlanıyor ve oyuncu oyun ortamındaki sıcaklığı, gerçekten hissetmeye başlıyor. Bu özellikleri ile VR Sense, oyuncuların duyu organlarına doğrudan hitap ediyor ve onları harekete geçiriyor. Oyundaki konuma bağlı olarak çevrede oluşabilecek kokular da VR Sense ile kabin ortamına aktarılıyor ve oyuncular kokuyu gerçekten duyumsuyor. Oyundaki karakterin üzerinde bir örümcek gezindiğinde ya da bir fare oyuncuya dokunduğunda, VR Sense ile oyuncu bu hissi gerçekten yaşıyor.

Bu özellikleri ile VR Sense, sanal gerçeklik korku oyunlarının yaşatmaya çalıştığı korkuyu bir adım öteye taşıyor. VR Sense ile üç oyun deneyimi oyuncuya sunulacak. Bu oyunlar, at yarışı, korku oyunu ve savaş oyunu olacak.

VR Sense Ne Zaman Nerede Kullanıma Sunulacak?

VR Sense, cihaz başına ödeme yoluyla çalışacak. VR Sense ile birlikte gelecek olan sanal gerçeklik gözlüğü, Playstation VR gözlüğü olacak. İlk olarak Japonya’da bu yaz görücüye çıkacak olan VR Sense, alınan tepkilere bağlı olarak oradan diğer ülkelere yayılacak.

Yorum Yap