Telefonunuzdaki Virüslerden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Akıllı telefonlar günümüzde teknolojinin de ilerlemesi ile hayatımızda önemli bir yere sahip olmuştur. Kullanım oranı gün geçtikçe daha da artan akıllı telefonlarda işletim sistemleri ile ilgi virüsler baş gösteriyor.

Akıllı telefonlar günümüzde teknolojinin de ilerlemesi ile hayatımızda önemli bir yere sahip olmuştur. Kullanım oranı gün geçtikçe daha da artan akıllı telefonlarda işletim sistemleri ile ilgi virüsler baş gösteriyor. Cep telefonlarında en çok var olan android ve ios sistemlerini olumsuz yönde etkileyecek zararlı virüsler ortaya çıkıyor. Kullanıcılarından gelen Telefonunuzdaki Virüslerden Nasıl Kurtulabilirsiniz? Konusu ile ilgili birçok sorun bulunuyor.

Telefona bulaşan bu virüsler uygulamalarda ve internet kullanımında tespit edilebilir ancak bazı virüsler önemle incelendiği takdirde var olduğu görünür. Bu yüzden cihaza gönderilen virüslerin düzenli bir şekilde kontrol edilmesi gerekiyor. E-posta, mesaj, mesaj uygulamaları ve bunlara benzer işlemler ile kullanıcı fark etmeden bu virüsler mesaj ya da veri olarak gönderiliyor. Cihazın Ram ve Cpu kullanımları kontrol edildiği zaman olması gerektiğinden daha fazla kullanım görünüyor. Bu durumlardan en az birisi ile karşılaşıldığında cihazı ciddi bir virüsün tehdit ediyor olduğu görülüyor. Cihazda virüs taraması ve temizliği yapılmadan önce tarama ön belleğinin temizlenmesi öneriliyor ve bu şekilde olan zararlı unsurlardan kurtulmanın en basit yoludur. Cihazdaki ayarlar menüsünden uygulama bölümü seçilerek uygulamaları yönet menüsüne girilir ve tüm cihaz uygulamaları listelenmiş olarak görünür. Bazı modellerde bu menü isimleri farklılık gösterebilir ancak cihazların genelinde veri temizleme veya clear cache seçeneği olarak görülüyor. Ekranda çıkan uyarılar onaylanır ve telefon yeniden başlatılır.

Cihaza Bulaşan Virüs Kendisini Nasıl Belli Eder?

Cihazın pili normal süresinden daha kısa bir sürede biter. Bunun sebebi ise virüslerin arka planda sürekli çalışmasıdır. Cihaz kullanımı kontrol edildiği zaman normal kullanımın olması gerekenden daha fazla olduğu ortaya çıkar. Görüşme esnasında kesintiler olur. İnternet bağlantısında problemler ve kesintiler meydana gelir.

1 yorum

Yorum Yap