Super Mario Run Net Olarak Android’de Ne Zaman Yerini Alıyor?

Bir Atari efsanesi olarak hemen herkesin ilgilenmiş olduğu, pek çok kişinin çocukluk anılarında çok büyük bir yer edinmeyi başaran Super Mario, orijinal bir versiyonu ile akıllı telefonlarda bir uygulama olarak yerini, Super Mario Run adı ile almıştı.

Bir Atari efsanesi olarak hemen herkesin ilgilenmiş olduğu, pek çok kişinin çocukluk anılarında çok büyük bir yer edinmeyi başaran Super Mario, orijinal bir versiyonu ile akıllı telefonlarda bir uygulama olarak yerini, Super Mario Run adı ile almıştı. Oyunda, oyuncular akıllı telefon ekranına tıklama yaparak, bu Mantar Krallığı’nın 3 boyutlu hali ile Mario’nun hayatta kalmasını sağlıyor. Mario, her bir tıklama ile zıplıyor ve düşmanlarının üzerinden atlayarak hayatına devam edebiliyor.

Ücretsiz Versiyonu İle Appstore’da 40 Milyon İndirilme!

Super Mario Run oyununun tam versiyonunun değeri 10 dolar. Türk lirası ile yaklaşık 27 lira. Ancak ilk üç versiyonu ise ücretsiz olarak sunuluyor. Ücretsiz versiyonu çıktığı ilk dört gününde tam 40 milyonluk rekor bir indirilme başarısı sağladı. Ayrıca Super Mario Run, korsan yayınların önüne geçebilmek için ise çevrimdışı olarak oynanamıyor. Oyunun sıkıntısız bir şekilde çalışabilmesi için güçlü bir Internet bağlantısı şart.

 

Super Mario Run Oyunu Android’lerde Ne Zaman Yerini Alacak?

AppStore’da kısa sürede rekor sayılabilecek bu denli indirilme ve ilgi söz konusuyken asıl merak konusu ise şu sıralar bu oyunun Android’de ne zaman var olacağı. Çeşitli kaynaklardan alınan bilgiler işaret ediyor ki, Super Mario Run adlı bu oyunun önümüzdeki haftalarda Android’de de yerini alacağı belirtiliyor. Henüz Google Play Store tarafından resmi bir açıklama bulunmasa da, bilindiği üzere bu oyunla ilgili bir ön kayıt süreci mevcuttu. Google Play Store’da geçtiğimiz ayın son günlerinde özel bir sayfa oluşturulmuş ve bu sayfa üzerinde oyunu oynamak isteyen kişiler için bir ön kayıt toplanmıştı. Super Mario Run oyunu için ön kayıtların hâlen Google Play Store üzerinde devam ediyor.

Yorum Yap