Snapchat Gözlüğü Spectacles Satışa Çıkıyor!

Snapchat’in bir süre önce duyurusunu yaptığı ve merakla beklenen, 115 derecelik kamerası ve 10 saniye uzunlukta video çekebilme özelliğine sahip olan Snapchat gözlüğü Spectacles satışa çıkıyor!

Snapchat’in bir süre önce duyurusunu yaptığı ve merakla beklenen, 115 derecelik kamerası ve 10 saniye uzunlukta video çekebilme özelliğine sahip olan Snapchat gözlüğü Spectacles satışa çıkıyor! Detaylar haberimizin devamında.

İnternet Üzerinden Satılıyor

Snapchat, Spectacles ismini verdiği kısa videolar çekebilen gözlükleri geçtiğimiz sene Eylül ayı içerisinde duyurmuştu. Kasım ayında piyasaya sürülen Spectacles gözlükler 129 dolarlık fiyat etiketiyle birlikte otomatlarda meraklılarına sunulmuştu. Snapchat’in çatısı altında yer alan Snap tarafından piyasada yer alan gözlükler için New York’ta geçici bir satış noktası da kuruldu. Snapbot adlı otomatları bir süre boyunca kullanmayacağı açıklamasını yapan Snap, şimdiyse Spectacles gözlükleri internet üzerinden satışa çıkardı.

Snap, geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde yaptığı halka arz başvurusuyla birlikte Spectacles gözlüklerin dağıtımını genişletmeyi amaçladıklarını belirtti. Spectacles gözlüklerin internet üzerinden satışa çıkarılmasıyla beraber firma daha fazla kar elde etmiş olacak.

Spectacles Gözlüklerin İşlevleri

Siyah, mercan rengi ve mavi olarak üç farklı renkte satışa sunulan Spectacles gözlükler direkt Snapchat Stories’e çekilen videoları yükleyebilen akıllı bir gözlüktür.

129 dolarlık fiyat etiketiyle piyasada yer alan ürün, insan görüşüne oldukça yakın olan 115 derecelik lensleriyle birlikte benzersiz bir kamera deneyimini kullanıcılarına sunuyor.

Spectacles gözlüklerin kullanımları da kolay bir şekilde tasarlanmış. Gözlükte sol üst kısımda yer verilen tuşun yardımıyla kullanıcılar video çekimini başlatabiliyor ve bu videolar 10 saniye süreli oluyorlar. 10 saniyenin sonunda video otomatik bir şekilde durduruluyor. Kullanıcılar isterse aynı tuş yardımıyla çekilen videoyu 10 saniye daha uzatabiliyorlar.

Video çekimi başlatıldığı zaman gözlüğün iç kısmında bir ışık yanıyor. Bu ışık kayda başlandığını kullanıcılara belirtmek için tasarlanmış. Spectacles gözlüklerle tek seferde 30 saniyeye kadar video çekimleri gerçekleştirilebiliyor.

Videolar Nasıl Aktarılıyor?

Android kullanıcısı olan Spectacles gözlük sahipleri, Wi-Fi üzerinden çektikleri videoları cihazlarına transfer edebiliyorlar.

iOS kullanıcısı olan Spectacles gözlük sahipleriyse Bluetooth bağlantısı yardımıyla veya Wi-Fi yoluyla cihazlarına aktarım sağlayabiliyorlar.

Yorum Yap