MGM Snapchat İçin Özel Programlar Hazırlayacak

Snap ile MGM Televizyon Snapchat uygulamasına özel olarak, kısa zamanlı programlar hazırlamak adına için anlaşmaya vardı. Anlaşma MGM Studyoları tarafından duyuruldu.

Snap ile MGM Televizyon Snapchat uygulamasına özel olarak, kısa zamanlı programlar hazırlamak adına için anlaşmaya vardı. Anlaşma MGM Studyoları tarafından duyuruldu. Böylelikle MGM Snapchat İçin Özel Programlar Hazırlayacak ve bu konuda anlaşma sağlayan ilk yapım stüdyosu olmuş durumda. Snapchat daha öncesinde genç kullanıcılara ulaşmak isteyen çeşitli Televizyon kanalları ile işbirliğine gitmeyi denemişti.

Snapchat programları, genellikle dahili Televizyon programlarının ya da dizilerinin dört beş dakika uzunluğundaki kısa versiyonları olarak düşünülüyor. MGM şu an Snapchat için ne tarz şeyler hazırlayacağı hakkında bilgi vermese de, şirketin bünyesinde, The Apprentice, Survivor ve Shark Tank tarzında formatlar bulunuyor. Haliyle bu tarz programların Snapchat’e uyarlanması ilginç bir durum olmayacaktır.

Snapchat uzun bir süredir sosyal medyadan ayrılıp bir mobil TV platformuna dönüşmek için çaba ve çalışmalar göstermekte. Geçtiğimiz ağustos ayında NBC ile bir anlaşmaya imza atan şirket, Jimmy Fallon’ın sunduğu The Tonight Show ve Saturday Night Live’ın kısa hallerini yayınlama hakkına sahip olduğunu göstermişti. Disney, popüler programı The Bachelor’ın tekrarlarını Snapchat’e getirmeyi düşünürken, BBC de ünlü doğa belgeseli Planet Earth’ün ikinci partisini Snapchat’te yayınlayacağını takipçilere belirtmişti. A+E ise “Second Chance” adındaki programını Snapchat üzerinden de yayınlayacağını duyurmuştu.

MGM, Snapchat yardımıyla içeriklerini geniş kitlelere ulaştırabilir

Snapchat’in şu anda ki günlük olarak aktif kullanıcı sayısı 100 milyonu aşmış durumda. Platform üzerinde her geçen gün izlenen video sayısının ise 8 milyar gibi büyük rakamlar civarında seyrettiği tahmin ediliyor. Dolayısı ile Snapchat, içeriklerini daha genç yaş grubundaki izleyicilere ulaştırmayı dileyen Televizyon kanalları ve yapım stüdyoları için cazip bir hale dönüşüyor. Ancak genç kesimin bu içerikleri izlemeyi isteyip istemedikleri sorusu şimdiye kadar pek fazla onlara yöneltilmiyor. Snapchat programlarının izlenme sayıları şuan için açıklanmıyor. Ancak politik bir ara yüze sahip Good Luck America’nın anlaşmasının fazlaca uzatılması, en azından bir programın Snapchat’e para kazandırdığını açık açık göstermekte.

Yorum Yap