Meb Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Teknoloji günden güne gelişmekte her geçen gün hayatımızın birçok alanında işlerimizi daha da kolaylaştıracak yenilikler ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte en çok yeniliğin yapıldığı alanlardan biri olan eğitim sektörüdür bu sektörde akıllı tahta uygulamasından e-kitap yani tablet uygulamasına daha birçok yenilik gerçekleştirilmiştir.

Bu yeniliklerle birlikte velilerde çocuklarına daha kaliteli bir eğitim verildiğini düşünerek notlar, sınavlar, ödevler gibi konularda çocuklarının takipçisi oldular peki her gün okula gelip bugün ne işlendi? ödev var mı? ya da sınavdan kaç aldı gibi soruların cevabını aramak bu teknoloji çağında olacak şey değildir. Veliler için google play veya app store uygulamalarından e-okulun web sitesini telefonlarına uygulama olarak indirebilir devamsızlık sınavlar, notlar gibi konularda hiçbir aracı kullanmadan kendileri istedikleri zaman erişim sağlayabilecekler.

e okul mobil

Bu uygulamanın adı e-okul veli bilgilendirme sistemidir. Bu uygulamayı indirdikten sonra kullanmak da oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken çocuğunuzun T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla giriş yapabilirsiniz. Daha sonra size birkaç görsel sorulacak ve sizde çocuğunuzun olduğu görseli seçmelisiniz. Bu tamamen güvenlik amaçlıdır. Bununla birlikte T.C. kimlik kartı cilt no veya seri no gibi sorularda güvenlik amacıyla sorulabilir.

Bu uygulama ile çocuğunuzun devamsızlık bilgilerine, sınav notlarına ve sınav tarihlerine, proje ve performans ödevlerine, sözlü notlarına, ders programına kısacası ve eğitimi ile ilgili her şeye erişebilirsiniz.

Meb E – Okul VBS indir

Kaynak: https://www.indirshop.com

Yorum Yap