Bu “Python kodu”nu çözecek yazılımcılar aranıyor!

Türkiye emlak pazarına etkili bir giriş yapan emlak arama motoru Flatfy, yazılım ekibine katacağı potansiyel yetenekleri keşfetmek için başarılı bir viral projeye imza attı.

Binlerce satılık ve kiralık konut ilanını tek bir platform üzerinden sunan emlak arama motoru Flatfy.com gerçekleştirdiği bir viral kampanyayla dikkat çekti. Türkiye, Azerbaycan, Yunanistan, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri de dâhil olmak üzere 30 farklı ülkede hizmet veren emlak arama motoru Flatfy, Python kodu bilmecesiyle tüm dikkatleri üzerine çekti. Yazılım dünyasındaki genç yetenekleri ekibine dâhil etmek için harekete geçen şirket, başarılı bir viral kampanya gerçekleştirdi. Ukrayna’nın Kiev şehrindeki metro billboarlarındaki gizemli reklamıyla merak uyandıran Flatfy, başarılı kampanyasıyla tüm yazılım dünyasının dikkatini çekti.

İş ilanı viral bir kampanyaya dönüştü

Kiev’de bilgisayar mühendisliği okuyan öğrencilerin sıkça kullandığı üç farklı metro durağını belirleyen Flatfy ekibi, buralardaki billboardlara arka planı siyah olan ve üzerinde sadece Python kodu bulunan reklamlar yerleştirdi. Bu reklamlar yazılımla ilgilenenlerin yanı sıra geniş bir kesimin de dikkatini çekti. Emlak arama motoru Flatfy, hem billboard reklamında hem de Facebook sayfasında “Metro istasyonuna bir kod yerleştirdik, böylece kod yazmaya okula/işe giderken bu kodu da düşünebilirsin” mesajını yazdı. İlk adımı metro billboardlarında başlayan Python kodu bilmecesi https://flatfy.com/play adresinde devam etti.

Yazılım ekibi, soruları iki haftada hazırladı

Metrodaki billboardlara başlangıç olarak kolay bir Python kodu koyan Flatfy yazılım ekibi, seviyeye göre soruları zorlaştıran bir algoritma oluşturdu. Ekip, bu çalışmayı iki haftaya yakın bir sürede hazırladı. Arayüz geliştirme, algoritmalar, ikili şifreleme (binary encryption) olmak üzere oyunda web geliştirmeyi kapsayan 12 soru yer alıyor. Ekip, her seviye için ayrı bir tasarım yaptı. Güvenlik konusuna da önem vererek, olası bir hack saldırısına karşı da tüm önlemleri alarak, yazılım geliştiricilerine güvenli bir oyun sundu.

Bir ayda 900 bin kişi kodu çözmeye çalıştı

Yetenekli yazılımcıların dikkatini çekmek için yaratıcı bir iş ilanı hazırlayan Flatfy, bir anda geniş bir kitlenin odak noktası oldu. Python kodu oyununa Ukrayna’dan Kanada’ya çok farklı ülkelerden yüzlerce yazılım geliştiricisi ilgi gösterdi. Flatfy’nin, sosyal medya platformu Facebook üzerinden yaptığı paylaşımlar binlerce beğeni alırken, yüzlerce kişi de bu kod oyununu konuşarak fikir alışverişi yaptı. Flatfy’nin verdiği verilere göre bir ayda 900 bin kişi https://flatfy.com/play/ sitesine girerek bu kod bilmecesini çözmeye çalıştı. Web sitesine giren ve soruyu çözmeye çalışanlar arasından bin 133 kişi soruların tümüne doğru cevap vererek, finale kaldı. Kod oyununu başarıyla tamamlayarak finale kalanlar, Flatfy’nin Kiev şehrindeki ofisine iş görüşmesine davet edildi.

Sen de https://flatfy.com/play/ üzerinden Python kodu oyununa katılabilir, hem bilgini ölçebilir hem de eğlenebilirsin!

Flatfy.com Hakkında

Emlak arama motoru Flatfy, tüm kiralık ve satılık gayrimenkul ilanlarını tek bir platformdan sunarak, gayrimenkul arayanlar için hızlı bir konut arama deneyimi sunuyor. Türkiye’de gayrimenkul aramayı hızlı ve kolay bir hâle getiren Flatfy, binlerce ilanı analiz ediyor, kategorilere ayırıyor ve gruplandırarak en uygun gayrimenkulleri listeliyor.

Türkiye başta olmak üzere Ukrayna, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan gibi 30’a yakın ülkede emlak arama portalı olarak hizmet veren Flatfy, konut yatırımı yapmak isteyenlere il ve ilçe bazında satılık/kiralık konut fiyatları, metrekare ortalama fiyatları gibi birçok veriyi de sunuyor.

Yorum Yap