Litecoin Nasıl Paraya Çevrilir?

Kripto Paralar piyasaya sürüldüğü 2001 yılından sonra gelişim hızlı bir şekilde devam etmeye başlamıştır. Bazı ülkeler ekonomileri ile alakalı planları doğrultusunda yer vermezken bazıları merkezi olmayan ve sanal şekilde üretilen, kopyalanamayan paraların oldukça değerli olduğu yönünde fikir beyan etmiştir. Gelişimi ve piyasadaki tartışmaları hızlı şekilde ilerleyen sanal para yani en sık bilinen hali ile Bitcoin borsalarda işlem görmeye başlayacak bir konuma yükseldi. Mağazalarda ödeme alınması ve bazı firmaların alışverişlerde kabul etmesi ile de artık piyasada kendine yer edinmesi mümkün hale geldi. Bitcoin ile başlayan kripto paralar alt coin adı verilen, aynı sistem anlayışı üzerinden ilerleyen ama farklılıkları bulunan değişik türdeki coinlerin üretilmesi ile ilerlemeye devam etti. Litecoin de bahsedilen şekilde üretilen altcoinlerden bir tanesidir. Litecoin yatırımı yapmakta yeni olanların en sık merak ettiği konu ise Litecoin nasıl paraya çevrilir? Sorusudur.

Litecoin Nedir?

Eskiden Google’da çalışan bir eleman olan Charlie Lee tarafından piyasaya aktarılan bir coin türüdür. 2011 yılında GitHub adlı ara yüz tarafından piyasa ile buluşması sağlandı. Litecoin 2011 yılı sonunda artık reel olarak piyasalarda kendine yer edinme yarışına dahil olmuştur. Litecoin ana sistem olan blok zincir teknolojisinin üretim aşamasında kısaltma yapması ile de ilgi çeken bir coin türü oldu. Farklı yazılımlar ve değişim sağlanmış yazılımlar aracılığı ile Bitcoin Core adı verilen işletim sistemine ön ayak oldu.Litecoin Nasıl Alınır

Litecoin Nasıl Alınır?

Bitcoin ile başlayan gelişim alt coinler ile devam ederken borsaların kurulması ile gelişim daha da hızlandı. Coinlerin değişim ve alımının yapıldığı borsalar tüm dünya üzerinde olduğu gibi Türkiye’de kullanılır bir hal aldı. Borsalar veya aracı sayfalar aracılığı ile olduğu gibi münferit olarak piyasadan daha aşağıya satış yapan bireylerden alınması mümkündür.

Litecoin Nasıl Dönüştürülür?

Litecoin’in dönüştürülmesi için ara site veya cüzdana ihtiyaç vardır. Bu cüzdana LTC hesabınızı tanımlattıktan sonra hesabınızdan buraya aktarım yapabilirsiniz. Ardından dolar veya diğer para birimlerine dönüşüm yapmanız sağlanır. Kolaylıkla kazancınızı para olarak hesabınızda kullanmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Yorum Yap