Lg G6 Özellikleri ve Yeni Detaylar

LG G6 ile birlikte sunulabilecek teknolojiler ile ilgili yeni iddialar ortaya çıkmıştır. LG G6 özellikleri amiral gemisi akıllı telefon ile sunulabilecek özellikler merak konusu.

LG G6 ile birlikte sunulabilecek teknolojiler ile ilgili yeni iddialar ortaya çıkmıştır. LG G6 özellikleri amiral gemisi akıllı telefon ile sunulabilecek özellikler merak konusu.

LG G6 İle Beklenilen Özellikler

  • LG G6 İris tarayıcı ile gelebilir.
  • LG G6 Modüler yapıda olması bekleniyor.

LG G6 İris Tanımlama Tarayıcı

LG G6 Özellikleri arasında arasında parmak izi okuyucudan daha çok ileri düzey güvenlik sağlayan iris tanımlama tarayıcı ile gelebileceği iddia edilmektedir. Daha güçlü ve tutarlı olan bu teknoloji, biyometrik güvenlik açısında önem arz etmektedir. Bu tanımlama için gereken donanımı LG’nin çalışır halde göstermiş olması da iddiaları güçlendiriyor. Kamera ve iris sensörünün bir araya getirilmesi ile oluşan bu modül, maliyet ve alan açısından avantajlara sahip olmaktadır.

Öte yandan çalışmaların yön değiştirdiği fiziksel bir programlama beyaz kartı yerine, LG tarafından geliştirilen ve LG G6 da olması beklenilen Manyetik Güvenli İletişim (MST), teknolojisinin kullanılacağı söylenenler arasında yer almaktadır. Kullanılan diğer teknolojiler ile oldukça benzer olan MST, NFC tabanlı terminaller ve geleneksel kaydırma tabanlı Kiosk’lar ile uyumluluk gösterebilecek.

LG G6 özellikleri arasında dikkat çeken bataryasının asla patlamayacağının söylenmesidir. Bakır borulu soğutma sistemini geliştirmiş olan LG, bu konuda alıcılarının tam güvenini sağlamayı amaçlamaktadır. Cihazda 1440 x 2880 piksel ekran çözünürlüğü, 564 ppi keskinlik değeri ve 5,7 inç büyüklükte olacağı kriterleri ile dikkat çekmektedir.

LG G6 Özellikleri arasında Yapay Zeka Beklenmekte

Buna ek olarak yeni LG G6 akıllı telefonun yazılım tarafında, yapay zeka destekli sesli bir asistan olması bekleniyor. Diğer akıllı telefon üreticileri ve markaları da bu özellik için araştırmalarına devam ettiklerini söylemişlerdir. Yeni bir teknoloji üretmek adına ve kullanıcılarının daha pratik ve profesyonel anlamda ilerlemesini sağlayacak bulgu çalışmaları yapan firmalara LG firması da katılmış bulunmaktadır.

Yorum Yap