Kornet Dondurmalar İşte Böyle Yapılıyor!

Sıcak günlerin vazgeçilmez lezzetleri arasında olan külahlı dondurmalar ve kornetlerin nasıl yapıldığını hiç merak ettiniz mi? Sizlere yazımızda kornet makinası ve özelliklerinden kısaca bahsedeceğiz.

Sıcak günlerin vazgeçilmez lezzetleri arasında olan külahlı dondurmalar ve kornetlerin nasıl yapıldığını hiç merak ettiniz mi? Sizlere yazımızda kornet makinası ve özelliklerinden kısaca bahsedeceğiz.

Kornet makinası modelleri ilk bakışta sizlere bir tost makinasını anımsatabilir. Nitekim sadece görünüş olarak değil, aynı zamanda işlevsel olarak da benzerlik göstermektedir. Ancak kullanılan malzeme ve kapakların yapısı başta olmak üzere ciddi farklılıkların olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Kornet Külah Nasıl Yapılır?

Kornetler bir diğer ifade ile külahların yapımında kullanılan malzemeler çoğunlukla standart bir waffle için kullanılan malzemeler ile büyük oranda aynıdır. Ek malzemeler söz konusu olabilir. Fakat her durumda uygun bir makinaya sahip olmanız önemlidir. Malzemelerin yapış yapış olmadan, uygun bir kıvamda sadece 15 saniyelik bir ısı ile külaha dönüştürmek mümkündür. Kulağa ne kadar kısa ve kolay gibi gelse de, endüstriyel mutfak alanlarında ve çeşitli işletmelerde bu süreç daha yoğun bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kornet külah yapımının seri bir şekilde yapılması gerekiyor. Bu özelliklede işletmeler açısından önemlidir. Bu doğrultuda Online Mutfak üzerinde endüstriyel mutfak ekipmanları arasında bulabileceğiniz kornet makinası model ve fiyatlarına buradan http://www.onlinemutfak.net/Kornet-Makinasi,LA_35004-2.html göz gezdirebilirsiniz.

Bir külah yapma makinası seri üretim için uygun niteliklere sahiptir. Bu cihazlar özel olarak ticari faaliyetlerin sağlanabilmesi doğrultusunda üretilmiş ve satışa sunulmuştur.

Kornet Makinası Fiyatları Ne Kadar?

Kornet makinası fiyatları modellerine göre farklılık gösteriyor. Piyasada bulabileceğiniz kornet külah yama makinaları fiyatları genel olarak birbirine yakın olmakla birlikte, her biri aşağıdaki standart özellikleri karşılamaktadır.

  • Pek çoğu teflon kapladır (tost makinalarında da olduğu gibi)
  • Isı verimliliğin tam olarak sağlanabilmesi adına, kalın döküm olmasına dikkat etmelisiniz
  • Isı yalıtımlı tutacaklarının olması gereklidir. Bu sayede seri bir üretim yapılabilir

Bu maddelere ek olarak kornet makinasının sadece seri bir şekilde kornet yapımı için kullanılmasına uygun olduğunu belirtmek gerekir. Pek çok tost makinasında uygulanabilecek farklı türden yiyeceklerin ızgara edilmesi, ısıtılması, tost yapılması yada pişirilmesi hem uygunsuz olacak hem de hijyenik olmayacaktır.

Uygun fiyatlı Kornet makinası için belirtmiş olduğumuz online mutfak sitesinde tüm modelleri görebilirsiniz.

Yorum Yap