‘Kendi Serüvenini Seç’ Yayıncısı Netflix’i ‘Bandersnatch’ Üzerinden Dava Ediyor

Netflix’in kendi seçkin macera tarzını seçen Black Mirror: Bandersnatch , Chooseco LLC’nin yayın devine karşı açılan yeni bir dava konusu. Şirket 1980’lerde ve 90’larda popüler olan “Kendi Serüveninizi Seçin” kitap serisini yayınladığı için bilinir ve Netflix’in ticari markalarını ihlal ettiğini iddia ediyor, Variety raporları. Netflix, Chooseco’ya göre, geçmişte Chooseco’nun ticari markası için bir lisans almaya çalıştı, ancak yayıncı ile hiçbir zaman bir anlaşma yapmadı.

Onun içinde şikayeti , Chooseco özellikle bir sahne işaret Bandersnatch bir karakter “Kendi Macera seçin” kitabına atıfta yapar – ve bu Netflix karşı Chooseco ana ihlali şarj olarak görünmektedir. Ayrıca Netflix’in “Kendi Maceranızı Seçin” markasının ayırt edici kalitesini düşürdüğü, azalttığı, azalttığı ve azalttığı, ve Bandersnatch’in “karanlık ve şiddetli temalarının” markasına kötü yansıdığını söylüyor.

Netflix’in Bandersnatch’i izleyicilerin hikayesi boyunca kendi yollarını seçmelerine izin verirken , kesinlikle Selectco’nun kitap serisinin dışındaki bu tür hikaye anlatımlarının tek örneği değil. Sony’nin Şafağa Kadar Mografi’den Jenny LeClue , Amazon’un “The Wayne Investigation” interaktif öyküsü ve Late Shift gibi diğer başlıkları gibi diğerleri de seçenek tabanlı kılcalları içeriyor. Bu da Netflix’ten gelen ilk interaktif program değil. Chooseco, şikayetinde Netflix’e “Kendi Serüvenini Seç” işaretini, programlarından bir başkasıyla birlikte kullanmasıyla ilgili olarak bırak ve vazgeçme isteği gönderdiğini söyledi.

Netflix, son zamanlarda Satanik Tapınağı tarafından Sabrina’nın Soğuk Macera Maceraları’ndaki keçi başlı bir heykel için dava edildi . Tapınak, Baphomet heykeline çok benzer göründüğünü iddia etti ve Netflix ve Warner Bros.’nun telif hakkı ve ticari marka haklarını ihlal ettiğini söyledi.

Selectco en az 25 milyon dolarlık tazminat istiyor.

Yorum Yap