İnstagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

İnstagram kullanıcıları da artık gönderilerini istedikleri zaman sunabilecek. Zamanlama özelliği ile buffer servisini kullanarak nasıl ileriye dönük zamanlamalı ileti paylaşabileceğinizi anlatacağız.

İnstagram kullanıcıları da artık gönderilerini istedikleri zaman sunabilecek. Zamanlama özelliği ile buffer servisini kullanarak nasıl ileriye dönük zamanlamalı ileti paylaşabileceğinizi anlatacağız. Sosyal medya aracı olan Buffer sadece instagram için değil, diğer sosyal medya araçları olan facebook, twitter, linkedln için de kullanılabiliyor. Fakat şuan sadece instagram için zamanlama özelliği ile ortaya çıkıyor.

İntagramda zamanlama özelliği kullanabilmek için buffer hesabını telefonunuza indirip, buradan yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Sonrasında ise buffer üzerindne instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Servise yetki vermezseniz sizin adınıza hiçbir müdahalede bulunamaz. Gizlilik sözleşmesi bu şekilde tanımlanmıştır. Servise buffer araclığı ile yetki vermek zorundasınız.

İnstagram Gönderi Zamanlama

İnstagram hesabını servise tanıttıktan sonra uygulama indirmek için play store ya da app store‘dan uygulamaya yönlendiriliyorsunuz. Diğer programlarda da olduğu gibi uygulamayı mobil olarak kullanmak gerekmektedir. Kullanılan platforma göre Buffer uygulamasını telefonunuza indirip, kurulum gerçekleştirdikten sonra gönderi zamanlama için başka bir engel kalmayacaktır. Buffer hesabına giriş yaptıktan sonra alt tarafta yer alan kalem işaretine dokunarak instagram platformunda paylaşmak istediğiniz fotoğrafı ekleme yaparak bir gönderi hazırlıyorsunuz. Gönderiyi instagram için hazırlarken yine bufferın alt tarafında yer alan “schedule” adlı yere tıklayarak paylaşmak istediğiniz tarihi ve de saati seçebiliyorsunuz.

Neden Gönderi Zamanlama Gereklidir?

Bazı zamanlar sonrasında paylaşım yapmak isteyebilir ama unutacağınızı da bildiğinizden merakla hemen paylaşım yapmak istersiniz. İşte buffer uygulamasının intstagram üzerindeki etkisinin büyük olması bu yüzdendir. Gece paylaşmak istediğiniz bir fotoğrafı erken saattlerde paylaşıp, gönderi paylaşım zamanını ayarlayıp, gece uykunuza geçebilirsiniz. Ya da önemli bir oplantı sırasında olabilirsiniz istediğiniz şeyi paylaşmak için. Bu uygulama ile birlikte zamanlama ilkesi doğru zamanlı çalışıp, istenebilen vakitte istenilen gönderi ile paylaşım yapmak için hiçbir engel kalmayacaktır.

Bazı özel günler gece yarısından sonra kutlanmak istenebilir. İntsagramda gönderi zamanlama özelliği ile de en kolay yoldan saat ve tarih bildirerek erken gönderi zamanını ayarlayarak bu sıkıntıdan kurtulmuş olursunuz.

Yorum Yap