Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Güvenlik nedeniyle ya da başka nedenlerden dolayı Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir? diye düşündüğümüzde aslında cevabı çok kolaydır.

Güvenlik nedeniyle ya da başka nedenlerden dolayı Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir? diye düşündüğümüzde aslında cevabı çok kolaydır. Bunun için çok fazla telefondan anlamak gerekmiyor. Hesabın başkasının eline geçmesini engellemek için ara ara şifre değiştirmek sağlıklı olabilir. Zira özel size ait resimlerin bir başkasının eline geçmesini hiç kimse tercih etmez. Her anın özel ve güzel olan kısımlarını paylaştığımız bu uygulama başkalarının eline geçmemeli. Bu yüzden şifreyi değiştirmeyi istemek en doğal hakkımız. Şifreniz zor ve akılda kalan kolay bir şifre olmamalı. Hem harf hem rakam içermeli. Buna dikkat edilmesi uygun olacaktır. Aslında çok gözümüzde büyütülecek kadar zor bir uygulama olmasa da pek çok kişi için özellikle sosyal medyaya sonradan giren büyüklerimiz için zor gibi görünebiliyor şifre değiştirme işlemleri. Instagram bir çok işlemi kolay bir şekilde değiştirip uygulanacak şekilde basit bir ekran profili oluşturduğundan aslında zamanla kişiler kendileri de pek çok uygulamasını kendisi çözebiliyor. Ama yine de pek çoğumuz için şifre değiştirme işlemini aşağıda mümkün olduğunca basit ve anlaşılır bir şekilde yazmaya çalıştım. Umarım başarabilmişimdir.

Şifre değiştirme işlemleri

Öncelikle Instagram hesabına giriş yaparak işe başlanabilir. Instagram ana sayfada en altta ve en sağda yer alan simgeyi tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada yine sağda ama en üstte köşede yer alan Üst üste üç nokta olan işaret sekmesini tıklamanız gerekiyor. Bu aşamada da karşınıza çıkan seçenekler arasından hesap seçeneğinin içinde şifreyi değiştir tıklandığında işleme mevcut şifrenizi girerek ve iki kez de yeni şifrenizi girerek devam edip sonlandırabilirsiniz. Yeni şifre ile birlikte eskisinden daha güvenli bir şekilde sosyal medya hareketliliğinize devam edebilirsiniz. Şifre bir kez tanımlandı mı zaten her seferinde şifre girmeye gerek kalmıyor.

Yorum Yap