Instagram Hassas Paylaşımları Göstermeden Önce Bulanıklaştıracak

Instagram uygulaması, kullanıcılar tarafından yüklenen hassas içeriğe sahip fotoğraflar ve hassas içeriğe sahip videolar için Instagram da gösterimi konusunda yakın zamana kadar hep ya da hiç teknik uygulamasını kullanıyordu.

Instagram uygulaması, kullanıcılar tarafından yüklenen hassas içeriğe sahip fotoğraflar ve hassas içeriğe sahip videolar için Instagram da gösterimi konusunda yakın zamana kadar hep ya da hiç teknik uygulamasını kullanıyordu. Ancak bu nedenle paylaşılan bazı hassas içeriğe sahip görüntü ve videolar öncelik ile Instagram uygulamasının sansür filtresinden geçirilerek filtre uygulanıyor ya da uygulama üzerinden paylaşıma izin olmayan içerek denerek paylaşımlar kaldırılarak siliniyordu. Fakat Instagram uygulamasının yeni içerik değişikliği haberlerine göre uygulama bu yapılanma tekniğinde değişikliğine gidecek gibi görünüyor. Instagram yakın bir zamanda hassas içeriğe sahip fotoğraflar ve hassas içeriğe sahip videoları uygulama da, Instagram Hassas Paylaşımları Göstermeden Önce Bulanıklaştıracak. Instagram uygulaması üzerinde yapılan paylaşımlarda hassas içeriği bulunan fotoğraf ya da videoları kaldırmak yerine bulanıklaştırmaya başlayacak ve aynı zamanda kullanıcıları mağdur etmemeye çalışacak. Instagram uygulaması üzerinden, kullanıcıları tarafından paylaşılan içerikler konusunda şikayet edildiği ya da uygunsuz içerik sınıflandırmasına girdiği takdirde ve Instagram moderasyon – içerik düzenleyici ekibi paylaşılan içeriğin hassas içerik kapsamında olduğuna karar verirse paylaşımı bulanıklaştırıyor.

Instagram Fotoğrafı Gör Uyarısı Geliyor

Instagram uygulaması üzerinden yayınlanan hassas paylaşımları göstermeden önce bulanıklaştıracak, buna ek olarak da paylaşılan hassas içeriğe sahip resim ya da video gönderisi paylaşımının üzerinde “Bu fotoğraf rahatsız edici bulabileceğiniz hassas içerikler barındırıyor” ifadesi ile bir uyarı konulacak ve bu hassas içeriklere sahip video veya fotoğraf paylaşımlarını görmek için “Fotoğrafı Gör” seçeneğini seçmek gerekecek. Instagram uygulaması bulanıklaştırılmış paylaşımlarla kullanıcıları için rahat bir ortam ve aynı zamanda bu paylaşımları görmemesi gerek yaş grubuna ait yaş grupları ve bu gönderileri görmeyi tercih etmeyen kişiler için güvenli bir ortam geliştirmek için Instagram bulanıklaştırma uygulaması başlatıyor.

Yorum Yap