Instagram Çoklu Fotoğraf Paylaşabilme Özelliği Geliyor

Ara sıra sosyal paylaşım sitesi olan Instagram ile tek seferde paylaşabileceğiniz çok sayıda fotoğraf oluyor. Böyle durumlarda bir kullanıcının peş peşe fotoğraf paylaştığı görülebiliyor.

Ara sıra sosyal paylaşım sitesi olan Instagram ile tek seferde paylaşabileceğiniz çok sayıda fotoğraf oluyor. Böyle durumlarda bir kullanıcının peş peşe fotoğraf paylaştığı görülebiliyor. Buna son vermek isteyen Instagram Çoklu fotoğraf paylaşabilme ile kullanıcıların tek seferde birkaç fotoğrafı paylaşabilmesini sağlayacak.

Şimdilik reklam verenlere sunulan özellik ile Instagram’ı kullananlar için nasıl sunulacağı ise; Akıllı telefonlar için Instagram uygulamasının beta sürümünde başlanmış. Bu toplu resim paylaşımı olarak söylenebilen özellikteki görüntü paylaşımları, yatay sürükleme hareketi sayesinde kullanıcıların aynı anda paylaştıkları fotoğrafları görmenizi sağlayabilecek.

Instagram Çoklu Fotoğraf Paylaşımının Avantajları

Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram, çıktığı günden bu yana sosyal paylaşım sitelerinin fotoğraf ve video paylaşma aracı olarak kullanılmıştır. Daha önce Layout ve canlı yayın gerçekleştirme özelliği olan olan Instagram şimdi kullanıcılarını memnun edecek bir uygulama getirecek. Instagram Çoklu fotoğraf paylaşımı getirerek kullanıcıların işini kolaylaştıracak teknikler geliştirmeye hazırlanıyor. Toplu resim paylaşımında tek seferde birden fazla video veya resim seçilme imkânı olacak. Dahası, bir filtreyi tüm video veya resimler için yapabileceğiniz gibi, her birisine ayrı olarak filtre yapabileceksiniz. Instagram’daki diğer kullanıcıların ise, paylaşılan bir video veya resmi ayrı ayrı şekilde beğenmeleri mümkün olacaktır.

Layout Uygulamasını Kullanmak Zorunda Kalmayacaksınız

Layout uygulamasında resimleri değişik şekillerde birleştirip kırparak en fazla 9 ayrı resim paylaşımı yapılabiliyordu. Fakat Instagram’ın kısa süre içinde getirmesi beklenen çoklu resim paylaşımı sayesinde bir defada 5-10 resmi paylaşabilmenizi sağlıyor. Yani herhangi bir takipçi veya siz toplu şekilde resimlerinizi Instagram’a yüklediğinizde sağa ve sola sürükleyerek bir pencerede görmüş olacaksınız. . Instagram’ın Android ve IOS uygulamalarında bu yeniliğe kesin olarak ne zaman geçeceği daha netleşmese de kullanıcıları mutlu edeceği görünüyor.

Yorum Yap