Instagram Albüm Özelliği Nasıl Kullanılır?

Hızlı bir yükseliş yakalayarak kullanıcıların gözdesi haline gelen sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların karşısına bu defa da albüm oluşturma yani çoklu fotoğraf yükleyebilme özelliğiyle çıkıyor.

Hızlı bir yükseliş yakalayarak kullanıcıların gözdesi haline gelen sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların karşısına bu defa da albüm oluşturma yani çoklu fotoğraf yükleyebilme özelliğiyle çıkıyor. Instagram 10.9 sürümüne gelen güncellemenin ardından kullanıcılara açılan bu yeni özellik hem iPhone hem de Android kullanıcılarına eş zamanlı olarak sunuldu. Dünya çapında fotoğraf paylaşım platformları arasında lider konumda olan Instagram yayınladığı 10.9 sürüm güncellemesiyle bu kez kullanıcılara albüm oluşturma özelliği sağladı. Tek bir gönderi içerisinde birden çok fotoğraf paylaşılmasına imkan tanıyan Instagram albüm özelliği nasıl kullanılır? yazımızın devamında inceledik.

Instagram Albüm Nedir?

Bir süreden beri Android platformlarda test aşamasında olan Instagram albüm özelliği hem iPhone hem de Android kullanıcıları tarafından eş zamanlı olarak kullanıma açıldı. Henüz dünya genelinde kullanıma açılmayan uygulamanın güncelleme notunda ise bu özelliğin gelecek haftalarda bütün dünya genelinde kullanıma açılacağı ibaresine yer veriliyor.

Çoklu fotoğraf yükleme özelliği olan albüm oluşturma gün içerisindeki anılarını tek bir fotoğraf karesinde birleştirmek isteyen kullanıcılar için düşünülmüş. Tek bir gönderi içerisinde en fazla 10 adet fotoğraf ve video paylaşımı yapılabiliyor. Paylaşılan gönderiye ilk eklenen resim ya da video en başta gösteriliyor. Resimler arasında sağ ve sola doğru yapılan kaydırma işlemiyle geçiş yapılabiliyor. Bütün Instagram gönderilerinde görüldüğü üzere fotoğraflara ayrı ayrı beğeniler yapılabiliyor ve yorum gönderilebiliyor.

Instagram Albüm Nasıl Oluşturuluyor?

Instagram albüm oluşturma özelliğinin kullanılabilmesi için yapılması gereken tek işlem yeni bir gönderi oluşturma ekranını profilinizde açmanızdır. Daha sonra ekranının sağ alt kısmında gönderi oluşturma kısmı ilk açıldığı zaman ‘Birden Fazla Seç’ başlıklı bir buton görüntülenir. İlk kullanımdan sonra bu kısım mavi renk olacaktır. Butona tıkladıktan sonra da albümde yer almasını istediğiniz fotoğraf ve videoları seçebilirsiniz. Kaydetmeden önce isterseniz seçtiğiniz fotoğraflara filtre uygulaması da yapabiliyorsunuz.

Yorum Yap