GTA 5 Patch Sorunu Nasıl Çözülür

Rockstar Games tarafından ilk olarak 2015 yılında bilgisayar (PC) platformuna gelen Grand Theft Auto5 yani GTA5 oyununun en çok satanlar listesine girmesi çok da uzun sürmedi.

Rockstar Games tarafından ilk olarak 2015 yılında bilgisayar (PC) platformuna gelen Grand Theft Auto5 yani GTA5 oyununun en çok satanlar listesine girmesi çok da uzun sürmedi. Getirilen yeni içerikler sayesinde online modu zengin hale getiren Rockstar, beraberinde belli bir takım problemlere de yol açtı. En çok rastlanan problem ise patch yani yama sorunu oldu. Yüksek boyutlu yama dosyalarını indirdikten sonra patch sorunu ile karşılaşan kullanıcıların aklında gta 5 patch sorunu nasıl çözülür sorusu yer almaya başladı.

Patch Sorunu

Oyunu online modda oynamasanız dahi yamayı indirmeniz gerekiyor. Zira oyuna giriş yapamadığınız için tek kişilik modda bile oyunu oynayamıyorsunuz.

Diyelim ki bir süredir GTA 5’i oynamadınız ve bu süre içerisinde bilgisayarınızı formatladınız. Yedekleme yapılan disk üzerinden oyunu tekrar açmak isterseniz oyunun kendi kendine indirme işlemi başlattığını göreceksiniz. Yama indikten sonra da oyun kendisini kapatacaktır. Üstelik tekrar açtığınız zaman yeniden indirme işlemi başlayacak ve bu da kotanızı olumsuz etkiyecektir. Sorunun asıl kaynağı ise Rockstar Social Club adlı yazılımın sisteminizden silinmiş olması.

Diğer bir sorun ise yama indirme işleminin tamamlanamayarak her açılışta yeniden başlaması.

Çözümü

İlk olarak komut istemini açıyoruz. Bunun için Windows7 işletim sistemli bilgisayarlarda çalıştır bölümüne cmd yazarak, Windows8 işletim sistemli bilgisayarlarda Başlat tuşuna bastıktan sonra klavye ile cmd yazarak ve Windows10 işletim sistemli bilgisayarda da Başlat menüsü açılınca cmd yazarak istenilen bölüme erişebilirsiniz.

Açılan sayfada cd: c\program files\rockstar games\grand theft auto v yazarak enter tuşuna basıyorsunuz. Ardından GTAVLauncher.exe -verify -noChunkedDownload yazdıktan sonra tekrar enter tuşuna basıyorsunuz. Böylece indirme işlemi sorunsuz bir biçimde başlayıp tamamlanacak ve oyunla ilgili tüm problemler tamamen ortadan kalkmış olacaktır.

Yorum Yap