Google Play Store Çalışmıyor ise Ne Yapmalı?

Dünyada gelişen teknolojiler ile insanların hayatlarında kolaylıklar için çalışmalar yapılmaktadır. Son zamanlarda en çok talep gören teknolojisi ise telefon kapsamında yapılmaktadır.

Dünyada gelişen teknolojiler ile insanların hayatlarında kolaylıklar için çalışmalar yapılmaktadır. Son zamanlarda en çok talep gören teknolojisi ise telefon kapsamında yapılmaktadır. Cep telefonları sürekli olarak gelişen teknoloji kapsamında yenilenmektedir. Özellikle hayatımıza giren internet teknolojisi ile birlikte değerlenen ve entegre bir şekilde çalışan telefon teknolojisi çeşitli yazılımlar ile üst düzey talep görmektedir. Cep telefonlarında kullanılan işletim sistemleri ile birlikte çeşitli uygulamalarda insanların hizmetine sunulmaktadır. Bu uygulamalar çeşitli yöntemler ile cep telefonlarına indirilmektedir.

Google Play Store Uygulama İndirme Ekranı

Tüm cep telefonu teknolojileri çeşitli işletim sistemleri ile akıllı telefon kapsamında hizmet vermektedir. İşletim sistemlerinden en çok kullanılanı ise Android olarak bilinmektedir. Android işletim sistemleri kapsamında çeşitli uygulamalar Google Play Store’den cep telefonuna indirilerek kurulmaktadır. Bu programların kurulması ile akıllı cep telefonlarında çeşitli yardımcı programlar işlem görmektedir. İnsanların yoğun olarak kullanmış oldukları uygulama dükkanın çalışmaması durumunda bazı işlemler yapılmalıdır.

Uygulama İndirme Çalışmadığı Zaman Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Akıllı cep telefonu sahipleri böyle bir durumda öncelikle internet bağlantısını kontrol etmelidir. İnternet bağlantısında herhangi bir şekilde problem yoksa derhal cep telefon ayarlar kısmına girilmelidir. Ayarlar kısmında bulunan cihaza ait uygulamaların olduğu uygulama bilgisi noktasına giriş yapmalıdır. Bu alanda bulunan çeşitli programların içerisinden Google Play Store uygulamasına giriş yapılmalıdır.

Burada yer alan durdurmayı zorla seçeneğine tıklayarak uygulama devre dışı bırakılmalıdır. Daha sonra uygulamanın aktif olmadığı tespit edilmelidir. Daha sonra burada yer alan kısımda verileri temizle seçeneği tıklanarak cep telefonu uygulama ekranında olan veriler ilgili programa ait olanlar kapsamında silinir. Daha sonra programa ait ekranda bulunan ön bellek silinme işlemi konusunda komut verilerek programa ait tüm geçmişe ait önbellek silme işlemi eksiksiz olarak yapılmalıdır.

Yorum Yap