Google Fotoğraflar Uygulamasını Geliştirdi!

Google her yerde olduğu gibi kendi bünyesinde olan programlarını geliştirerek kullanıcıların ilgisini çekmeyi sağladı. En son yapılan Google Fotoğraflar için güncellemeler şimdiden kullanıcıların yüzünü güldürmeyi başardı.

Google her yerde olduğu gibi kendi bünyesinde olan programlarını geliştirerek kullanıcıların ilgisini çekmeyi sağladı. En son yapılan Google Fotoğraflar için güncellemeler şimdiden kullanıcıların yüzünü güldürmeyi başardı. Google yaptığı güncelleme sayesinde kullanıcıları tatmin etmeyi başardı. Arka planda çalışan devasa kodlar devasa depolama alanı olan bulut teknolojisini kullanarak kullanıcıya sınırsız yer açması kullanıcılar tarafından popüler oldu.

Tasarım olarak kolay, kullanışlı ara yüz sayesinde kullanıcının zorlanacağı durumları göz ardı etmeden geliştirilen uygulama otomatik internet erişimi olduğu anda senkronizasyon yapabilmekte. Sınırsız olarak depolama alanı sağlayan Google bu durumda kullanıcıların gözdesi oldu. Google Fotoğraflar uygulamasını geliştirerek ileri de yapacağı güncelleme şimdiden merak konusu. Yaptığı güncelleme sayesinden birden fazla seçenek sunması ve fotoğrafın yanı sıra videolar içinde gerekli kolaylıklarda sağlamış.

Google Fotoğraflar Uygulama Kullanımı

Google Fotoğraflar uygulaması güncelleme sayesinde Android ve IOS kullanıcıları tarafın kullanım sağlayabilmekte. Android kullanımını sağlayan kullanıcı Google Fotoğraflar uygulamasına girip açılışta fotoğraflar sekmesinde ilk olarak kullanıcının zamana göre çekimlerini sıralandırma yaparak en son çektiği fotoğrafları görüntülemekte.

Sol alt tarafta bulunan Google Asistan sekmesi ilgi çekiyor. Asistana giriş yaptığınızda ilk sırada oluşturulabilecek menüler var altında yedekleme hakkında bilgi vermekte. Fotoğraflara konum ekleyebilme özelliği ve fotoğraflara ulaşımı kolaylaştıran kısayol eklenebilir. Bu özellik sayesinde albüm, kolaj, animasyon, gif ve film yapılabilir. Kullanıcıların pek bilgisi olmazsa bile bu sekmeden kolayca örneklerle bilgi kutucukları sayesinde yönlendirme yapan uygulama kullanımın basit ve kullanışlı olduğunu göstermekte.

Sağ alt tarafta bulunan albümler kısmı ise fotoğraflar da yaptığınız işlemleri görüntülemekte ve ön izleme sağlayabilmekte. Uygulama içerisinde arama moturu kısmında sağ tarafta bulunan üst üste üç noktaya tıklayınca açılan sekmede ise görünüm ayarı gelmektedir. Yazı yerine tıklanınca daha fazla göster denildiğinde ise yaptığınız çalışmalar yapım altında ve gözükmektedir. Tekrar aynı kısımda ilgiyi çeken PhotoScan tıkladığınızda herhangi resimlerin taraması için ek uygulamaya yönlendirmekte ve kullanımı için indirilmesi gerekiyor. Google yaptığı bu çalışma kullanıcılar tarafından farkındalık kazanmış durumda.

Yorum Yap