Facebook’ta Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Ülkemiz ile birlikte tüm dünyada yoğun olarak kullanılan sosyal paylaşım siteleri gün geçtikçe çeşitli yenilikler ve yeni uygulamalar ile kullanıcılarını şaşırtmaya devam etmektedir.

Ülkemiz ile birlikte tüm dünyada yoğun olarak kullanılan sosyal paylaşım siteleri gün geçtikçe çeşitli yenilikler ve yeni uygulamalar ile kullanıcılarını şaşırtmaya devam etmektedir. Dünyada en çok talep gören ve milyonlar tarafından kullanılan sosyal paylaşım ağı Facebook geçtiğimiz zamanlarda bazı sosyal paylaşım sitelerinde hizmete giren ve yoğun bir talep gören canlı yayın özelliğini kendi sosyal paylaşım sitesi içinde aktif hale getirdi. Bu tercih ile birlikte alanında en çok işlem gören sosyal paylaşım sitesi olan Facebook kullanıcıları bazı durumlarda rahatsızlık duymaktadırlar.

 

Uygulamalarda Rahatsızlık Duyulan Noktalar

İnsanlar günlük hayatlarını sürdürürken sürekli olarak bildirimlerin gelmesi insanların tepkisine neden olabilmektedir. Özellikle son günlerde hizmete giren Facebook canlı yayın özelliği nedeniyle aşırı derecede kullanıcı şikayeti gelmektedir. Bu şikayetlerin temel kaynağı canlı yayın yapan bir arkadaşının bu durumunu facebook kullanıcıya bildirim olarak sunmasından kaynaklanmaktadır. Listede kayıtlı birisinin canlı yayın yapmasından dolayı tüm ilişkili kullanıcılara bildirim gitmesi rahatsızlık yaratmaktadır. Bunun nasıl çözüleceği ise merak konusu olarak bilinmektedir. Bunun çözümü çok kolay olmakla birlikte yaklaşık olarak 1 dakikada halledilebilecek bir çözüm olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

Facebook Canlı Yayın Bildirimi Nasıl Kapatılır?

Facebook kullanıcısı olan kişi hesaba giriş yapmalıdır. Bu girişten sonra sağ üstte yer alan bildirimler sekmesi tıklanır. Altta yer alan noktalardan Ayarlar kısmına erişim sağlanması gereklidir. Bu ayarlar noktasına erişim sağlandıktan sonra Canlı videolar kısmına giriş yapılır. Bu giriş yapıldıktan sonra orada bulunan sekmeden bildirim açık olarak görülmektedir. Bu bildirimde bulunan uyarı tümü kapalı şeklinde değiştirilmelidir. Bu değişimden sonra kişi listesinde bulunan bir kişinin canlı yayına başlamasından dolayı herhangi bir şekilde üyenin kendisine bildirim gelmeyecektir.

Bildirimlerin kaldırılması ile birlikte insanlar günlük hayatlarında sürekli olarak Sosyal paylaşım sitesine girip kontrol etmesi gerekmeyecektir. Günümüzde yoğun olarak kullanılan bu özellik sayesinde birçok insan güzel vakit geçirmekte ise de günlük hayatta koşturmaca içerisinde olan kişiler için bu bildirimler fazlasıyla rahatsızlık verebilmektedir. Bu rahatsızlıkların çözümü ise yukarıda yer alan yönergelerin uygulanması ile bitirilebilir. Facebook sürekli olarak yenilikler çıkarsa da kullanıcı kendisine göre ayarlama yapmak zorunda kalmaktadır.

Yorum Yap