Facebook Messenger Nasıl Kullanılır?

Mesajlaşmak için en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi olan Facebook Messenger hakkında tüm kullanım özellikleri sizlere sunulacaktır.

Mesajlaşmak için en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi olan Facebook Messenger hakkında tüm kullanım özellikleri sizlere sunulacaktır. Eskiden kullanım sağlamak için Facebook’a üye olma şartı vardı fakat en son güncelleme ile telefon numarasıyla kayıt olarak Messenger uygulamasını kullanabilirsiniz.

Kayıt Olma ve Kurulum Aşaması

Telefonunuzda bulunan market uygulaması üzerinden Facebook ve Messenger programını indirdikten sonra uygulamaları çalıştırın. Açılan ekranda Facebook ile giriş yapın ya da Facebook’a kayıt olun. Eğer Facebook adresiniz varsa e-mail adresiniz veya telefon numarası ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Messenger’a giriş yaptıktan sonra ister rehberinizdeki kişilerinizi senkronize edebilir, isterseniz de atla seçeneği ile devam edebilirsiniz. Senkronize seçeneğini seçerseniz telefon rehberindeki kişileriniz ile de mesajlaşabilirsiniz.

Facebook Messenger Mesaj Gönderme

Mesaj deyince eskiden akla sadece yazı yazıp göndermek gelirdi. Artık Messenger’ın gelişmiş mesaj gönderme özelliği sayesinde yazı dışında, ses, fotoğraf ve emoji gibi eklentiler yollamanız mümkün. Mesajlaşmak istediğiniz kişi veya kişileri seçerek mesaj gönderme özelliklerini de mesajınıza ekleyerek mesaj yollayabilirsiniz.

Messenger Sesli ve Görüntülü Arama

Messenger uygulaması üzerinden ücretsiz yüksek ses kalitesi ile görüşme yapabilir, aynı ayarlar üzerinde bulunan görüntülü arama ile istediğiniz kişiyle görüntülü sohbet başlatabilirsiniz.

Messenger Ayarları Nasıl Yapılır?

Ses ve bildirim ayarları menüsünden kişiselleştirilmiş olarak yapabilirsiniz. Bildirim ve sesler listesinin yanında aktif olan kutuyu işaretler ve kapatırsanız 24 saat boyunca Messenger’dan bildirim almazsınız. Bu menüde zil sesi, ışık, uygulama sesi, ücretsiz arama geldiğinde titreşim gibi ayarları kendinize göre düzenleyebilirsiniz. “Sohbet Balonları” seçeneğini aktif ettiğiniz takdirde telefonun istediğiniz her yerine ayarlanabilen mesajlaşma balonu oluşur. Yollanan fotoğrafları kaydetmek istiyorsanız eğer fotoğrafları seçeneğinden galeriye kaydedebilirsiniz. Adres bilgilerinizi tek tek yazmak yerine konum simgesini seçerek karşı tarafa konum göndermiş olursunuz.

Yorum Yap