Ethereum Nasıl Paraya Çevrilir?

Kripto yani sanal para olarak adlandırılan para birimi 2001 yılında piyasalara giriş yaptığında tartışmaları da beraberinde getirdi. Bazı ülkeler para politikaları gereği kabul etmezken kabul eden ülkelerin sayısı giderek arttır. Gelişim süreci içerisinde %100’den fazla değer kazanması söz konusu olan kripto paraların işlem göreceği borsalar bile piyasaya sunuldu. Borsada işlem yapılan ve çeşitli para birimlerine dönüşümü sağlanan kripto paraların tercih sıklığına göre talep-arz dengesi sayesinde değerlenmesi de beraberinde geldi. Bitcoin olarak başlayan kripto paraların gelişimi isimleri ve özellikleri değişirken ana felsefelerine sadık kalınan çeşitli kripto paraların artışı ile devam etti. Bunlardan en sık bilineni ise Ethereum olmuştur. Ethereum yatırımları sırasında en sık sorulan soruların başında ise Ethereum nasıl paraya çevrilir? Sorusu gelmektedir.

Ethereum Nedir?

Ethereum ilk kez Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı sırasında tanıtılmıştır. Kurucusu olan Vitalik Buterin tarafından konferans dinleyicileri ile paylaşılmıştır. Kurucusu tarafından bile aktarılan hali ile beklenenden çok daha fazla talep gören Ethereum Bitcoin altında bulunan bir altcoin olarak tanımlanmasına karşılık yenilikleri sayesinde bu anlayıştan daha ötesi olduğu konusunda fikirleri değiştirmiştir.Ethereum Nasıl Paraya Çevrilir?

Ethereum Nasıl Çalışır?

Ethereum kripto para olan ve merkezde yer alan ETH tarafından üretimi sağlanan işletim sistemidir. İşletim sistemi sayesinde Bitcoin ile aynı yaratılıştan hareket ederek kendine has olan bir yazılım protokolü ile merkezi olmamak kaydıyla yazılım protokolleri oluşturulmasına imkan tanır. Diğerlerinden farklı olan durum ise bu ana protokol üzerinden tek blockhain sayesinde sayısız altcoin oluşturulması olasılığıdır. Bitcoin’in farklı bir versiyonu olarak tanımlanmasının nedeni de bu özellikler ve yazılımdan kaynaklanıyor.

Ethereum Nasıl Dönüştürülür?

Ethereum bitcoin borsalarından alınabilir. Binance veya Bitfinex gibi sitelerden güveni şekilde temin edilmesi mümkündür. Aldıktan sonra paraya dönüştürülmesi işlemi için ise bir aracı cüzdana üye olmanız gerekir. Hesabınızı onaylatmanız ve kredi kartınızı hesap olarak eklemeniz istenir. Ethereum sitesindeki hesabınızdan bu cüzdana aktarım yapmalısınız. Aktarımdan sonra hesabınızdaki ETH ile dolar veya başka bir para birimi alarak istediğiniz şekilde dönüşüm yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yap