En Yaygın İOS 10 Sorunları ve Çözümleri

İOS işletim sistemi çıktığı günden bu yana tartışılmaktadır ve Önemli derece de hatalar vermektedir. İOS 10 güncellemesinin ardından cihazların performansları yükseltmek için gerekli tüm bilgiler verilmektedir.

İOS işletim sistemi çıktığı günden bu yana tartışılmaktadır ve Önemli derece de hatalar vermektedir. İOS 10 güncellemesinin ardından cihazların performansları yükseltmek için gerekli tüm bilgiler verilmektedir. Piyasaya sürülen İphone 7 ile adını duyuran en büyük İOS 10 güncellemesi, fazla detaylara sahip olunca cihazdan cihaza farklı bir takım sorunları da beraberinde getirdiği görülmektedir. Yeni yazılımlar gibi İOS 10 da bazı hataları içinde bulundururken işletim sisteminin hataları en kısa zaman içerisinde düzeltmesi bekleniliyor.

 

İOS 10 Telefonlara İndirilemiyor

İOS 10 güncellemesi indirilemiyor sorunu en sık karşılaşılan 10 sorundan biridir. Öncelikle İOS 10 güncellemesini kaldırabilecek cihazlar hangisi olduğuna bakılmalıdır. Bu cihazlar, İphone 6S, İphone 6S Plus, İphone 5S, İphone 5C, İpad Pro, İpad Air, İpad Mini 3 ve İpad Mini 2 gibi cihazlar İOS 10 güncellemesi yüklenebilecek. Eğer İphone 4S ya da altı cihazlara sahipseniz ne yazık ki güncellemeleri alamayacaksınız.

İOS Çökme Hatası

İOS ilk çıktığı andan itibaren bazı saatlerde kullanıcılar tarafından İphone çöktü gibi şikayetler artmıştır. İphone firmasının bu durumdan haberi olup olmadığı bilinmediğinden çok kısa süre içinde çökme problemini durduran yama yapıldı.

İOS 10 Pil Sorunu Ve Çözümleri

Cihazların korkulu rüyası olan batarya sorunu İOS 10 çıkmasının ardından pil ömrünün ne kadar olduğuydu. Güncellemenin ardından batarya süresi daha çabuk bittiği hakkında olumsuz tepki alan İOS 10 bir sonra ki güncellemede ne yapacaklarını bilememektedir. Pil tüketim ömrünü uzatmak için yapılması gereken bazı öneriler mevcuttur. Telefonun ekran parlaklığı en az seviyeye getirilmelidir. Mutlaka ekran parlaklığı azaltılmalıdır. Hücresel veri kullanımı kapalı olmalıdır. İnternet hayatımızın en önemli parçasıdır fakat Wifi ile bağlanma fırsatı olabileceğinden hücresel veri kapalı durumda kalmalıdır.

LTE bağlantısı pil ömrünü kesinlikle düşürür. İnternetle işiniz olmadığı zaman veri bağlantısı kapatılmalı pil ömrü önemli derece artacaktır. Arka planda kullanılan uygulamaları kapatın. Bunun için yapılması gerekenler, Ayarlar-Genel-Arka Planda Uygulama Yenile ile uygulamalar kapatılmış olunur. Wifi ve Bluetooth çalışmıyorsa internet ayarlarınızı sıfırlamakta fayda var. İOS 10 yüklendikten sonra aşırı ısınma sorunu için endişe edilecek bir durum söz konusu değildir.

Yorum Yap