En Popüler Google Chrome Eklentileri

Google Chrome, yeni çıktığı zamanlarda pek kullanılmayan ancak zamanla diğer tarayıcılara göre daha hızlı olduğu tespit edilip kullanılmaya başlanmış bir tarayıcıdır. Kullanılmaya başlanmasından bu yana, liste başında yer almayı başardı. Google Chrome en çok kullanılan tarayıcı seçildi. Önceleri, diğer tarayıcıların kullanılmasındaki en belirgin sebep eklentilerdi. Chrome, bu özelliği de kendisine kattıktan sonra en çok kullanılan tarayıcı olmayı başardı.

Sosyal medya kullanımın artması ve insanların daha pratik şekilde her yere ulaşıp hükmetme isteği birçok eklentinin çıkmasına ve aranmasına sebep olmuştur. İnternette gezinirken aynı zamanda sosyal medyayı da takip etmek, fotoğraflara da göz atmak ve üye olunan sitelerden gelen bildirimleri okuma isteği birçok kişide mevcuttur. Dolayısıyla bu ihtiyaçları karşılayan eklentilerin olması şart haline gelmiştir.

Google Chrome için Facebook

Google Chrome tarayıcısında search yaparken, Facebook eklentisi sayesinde anlık olarak mesaj, bildirim, paylaşım okunabilir ve paylaşılabilir. Sağ üstte, hemen adres çubuğunun yanı başında duran Facebook ikonu rakamla tüm bildirimlerden haberdar olmayı sağlayan eklenti chrome un popüler eklentileri arasında yer almakta, hatta birinci sıradadır.

Chrome için Instagram

Instagram, son dönemin en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasındadır. Chrome’da gezinirken olmazsa olmazlar arasında yer alırken, gezinti esnasında uygulamaya girmeksizin anlık bildirimler alabilme ve paylaşımlara göz atarak yorum ya da beğeni yapabilme imkanı sağlar.

3 Boyutlu Deneyim: Cooliris

Bu uygulama sayesinde web üzerinde gezinirken fotoğrafların zengin görsellik ile görüntülenmesini ve 3 boyutlu görünmesini sağlar. Bir nevi gözlük görevi gören eklenti, görüntülenmek istenen fotoğraf veya videonun kendi kalitesiyle sunulmasını sağlar.

Coppy Better

Üşengeç kullanıcılar için bir devrim niteliğindeki uygulama. Kopyala yapıştır işlemini sizin yerinize yapar. Tek yapmanız gereken kopyalamak istediğiniz metni seçmek, bu uygulama hafızasına kaydeder!

WhatsChrome

WhatsApp, günümüzün en çok kullanılan anlış mesajlaşma uygulaması olarak bilinir. Hatta artık insanlar SMS yerine WhatsApp Messenger’dan mesaj atmayı tercih etmektedir. Chrome’da gezinirken telefondan beklenen mesajı sürekli kontrol etmek yerine, WhatsChrome’u yükleyerek aynı anda her yere yetişebilirsiniz.

Hızlı Web Boost

Bu uygulama sayesinde “kasıyor” ya da “internet yavaş” cümlelerini hayatınızdan çıkarabileceksiniz. Web Boost, sitelere erişim hızını neredeyse iki katına çıkararak internette gezinme keyfini de üç katına çıkaran bir uygulamadır. Minimum zaman, maksimum verim!

Google Chrom için TV eklentisi

Bu uygulama sayesinde seyahat ederken de televizyon izleyebileceksiniz. Eklenti, istenen her anda, internette gezinirken yerli ya da yabancı kanallara erişimi sağlar. Tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek. Google chrome eklenti sayfası, kategori ayırt etmeksizin her tip eklentiyi uygun kılar.

Chrome Hava Durumu

Basit bir eklenti gibi görünse de, çoğu zaman hava durumunu öğrenme ihtiyacı duyarız. Bu eklenti sayesinde herhangi bir yere girmeden ve arama yapmadan hava durumunu öğrenebiliriz. Böylece nasıl giyinmemiz gerektiğini de…

Translate Bubble

Yabancı dil bilmemek ayıp değil. Bu uygulama sayesinde okunan bir metni yabancı dile çevirmek oldukça kolay. Tek yapılması gereken okunan metin içerisinde herhangi bir dile çevrilmesini istenen kelimeyi ve çevrilmesi istenen dili seçmek. Böylece zahmetsiz bir şekilde çeviri yapmak mümkündür.

Bu eklentiler, çoğumuzun kullanacağı ve işlemleri kolaylaştıran eklentilerdir. Chrome kullanıyorum bu eklentileri nereden indiririm diyorsanız tek yapmanız gereken istediğiniz ya da benzer işlev gören uygulamaları Google’da aratmak ve uygulamaların Chrome destekli olup olmadığını teyit etmek. İndirdikten sonra Chrome etkinlik sayfasındaki eklentiler bölümünden seçerek araç çubuğunda kullanıma hazır hale getirmek ya da kişiselleştirmek ve ayarları düzenlemek mümkündür.

1 yorum

Yorum Yap