Bitcoin Fiyatı, Cboe ETF Teklifini Geri Çektikten Sonra 3.500 $ Yükseldi!

Negatif haber akışına direnç gösteren bitcoin (BTC) ile güçlü bir yükseliş hareketi giderek daha muhtemel görünüyor. Çarşamba günü, Chicago Board Options Exchange (CBOE) BZX hisse değişimi, VanEck tarafından desteklenen bir bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) listelemesine izin verecek olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan bir kural değişikliği talebini geri çekti.

ETF’ye ilişkin piyasa anlatısı, onayının, öncü kripto para biriminde bir sonraki boğa çalışmasını piyasa değerine göre tetikleyebileceği yönündedir. Dahası, geçmişte, ETF onayındaki gecikmelere ve reddelere piyasalar olumsuz tepki vermiştir. Ancak, en son ETF çekilmesi, BTC’nin fiyatı için iğneyi zar zor hareket ettirdi. Kripto para birimi, 3.500 $ ‘lık önemli desteğin üzerinde yanlara doğru işlem yapmaya devam ediyor.

Düşüş haberlerine verilen sakin tepki, satıcı eğiliminin bir işareti olarak görülebilir  dahası, temel eğilim hala düşüşte olduğu için. Sonuç olarak, kripto para birimi yakında 14 günlük konsolidasyona bir boğa kırılmasıyla son verebilir. Ayrıca, ilk olarak Haziran 2018’de SEC’e sunulan Cboe ETF geçmişte birkaç gecikme yaşamıştır. Sonuç olarak, beklenti çukuru düşük olarak ayarlandı ve tüccarlar tarafından fiyatlandırıldı.

BTC, Bitstamp’ta 3.540 dolardan, 24 saatlik bazda% 0.70 düşüşe işaret ediyor. Günlük grafikte BTC, aşağı inen bir üçgen yarattı; bu, güçlü bir destek seviyesi ve düşük yüksekleri temsil eden düşme eğilim çizgisini bağlayan yatay bir çizgiden oluşuyor. Üçgenin üst kenarının yukarısındaki bir UTC, şu anda 3.630 dolardan, kırılmayı onaylayacak ve 4.000 $ ‘lık psikolojik dirence bir miting yaratabilecekti.

Boğa güreşinin olasılığı iyi görünüyor, çünkü ETF haberleri ayıları emperde edemedi ve altın yerçekiminin çekildiğini hissediyor.

Bitcoin (BTC) Görünüm

  • BTC’nin aşağı yönlü haber akışında 3.500 $ ‘ı savunması, muhtemelen satıcının tükenmesine işaret ediyor. Sonuç olarak, günlük grafikte bir üçgen kopmasına şahit olan kripto para biriminin umutları yüksektir. Bir boğa patlaması, doğrulandığı takdirde 4.000 $ ‘a dizilenmiş direncin açığa çıkmasına neden olacak.
  • Üçgensel dağılım – yani 3.470 $ ‘ın altında bir kapanış – haftalık grafikte düşüş ayarını doğrular ve Aralık ayının en düşük seviyesi 3,122 $’ a düşme ihtimalini artırır.

Yorum Yap