Bilgisayar Mühendisliği Çağın Sektörü

Artık hayatımızın her noktasında her anında bilgisayar ile içli dışlı olmak zorundayız. Evde, işte, okulda artık bilgisayar her yerde. Bu sebep ile bilgisayar ile ilgili meslekler de fazlası ile artmaya ve okullar açılmaya başladı. Eskiden bu iş den bu konudan meslek mi olur diye bahsederken, şimdiler de ise en önde gelen sektörlerden biri olmuş durumda olabiliyor. Hele ki internet ile ilgili sektörleri sıralamak gerekirse bu oldukça gerçek ve etkili. Son yıllar da internet üzerinden alışverişin oldukça etkili ve gelişmesi ile internet sitelerinden alışverişlere yönelme başladı. Bu yönelme sayesinde yine oldukça farklı sektörler oluşmaya başladı. İstediğimiz saatte istediğimiz firmadan alışveriş yapabilir olduk.

Bu işler ve buna benzer sektörlerin oluşmasında ki en önemli etken ise bilgisayar mühendisliğinin gelişmesi oldu. Bilgisayar mühendisliği gelişmeye ne kadar başladı ise o kadar hem ekonomik hem kültürel olarak gelişim devam etti. Bilgisayar mühendisliği bölümleri açılmaya daha da çok başladı. Ama görüyoruz ki bu bölüme ilgi oldukça fazla okul yok bu sebeple Üniversite puanları oldukça yüksek, bu cümle hemen akıla bilgisayar mühendisliği taban puanları kaç dolaylarında dolaşıyor kelimesini akıllara getirmiyor değil. Ama incelediğiniz zaman dikkat edeceksiniz ki bu bölümün puanları çok fazla değil. Bu bölümü okumak da bir hayli kolay ve de zevkli.

Bir bilgisayar mühendisi web sitesinde ne kadar zararlı link var yok bunu çok iyi bilebilir, en azından sitesinden link çıkışı vereceği zaman bunu kontrol ederek link verebilir. Bunun için bilmesi gereken dofollow link kodu, bu kodu bilmesi gerekiyor yoksa oldukça sorun yaşayabilir. Hemen hemen her mühendisin bir web sitesi vardır ya da şöyle diyelim, her bilgisayara ilgisi olan kişilerin yüzde ellisi kadar. Bu konu da oldukça fazla istatistikler mevcut. İnternet dünyası artık o kadar büyük bir dünya oldu ki bunu anlamak anlatmak yetersiz kalacağı düşüncesindeyim.

Sizlere www.bilgihocasi.com adlı web siteyi önermek istiyorum, bilgisayar mühendisliği ile ilgili ve diğer bilgiler ile ilgili fazlası ile makale bulabilirsiniz. Bu bulacağınız makaleler oldukça faydalı, unutmayın ki her bilgi doğru bilgi değildir. İşte amacı doğru bilgiye en iyi şekilde ulaşmak olan bu siteyi ziyaret etmenizi ve faydalanmanızı öneririm. Oldukça güzel vakit geçireceğiniz bu site de hem bilgilenin hem de zamanınızı değerlendirin.

Yorum Yap