Bilgisayar Kablolarını Düzenli Tutmanızın Sizlere Faydası

Bilgisayar Kablolarını Düzenli Tutmanızın Sizlere Faydası nelerdir? bu yazımızda bunu öğreneceksiniz. Gerek iş yerlerinde gerekse evlerde bilgisayar kabloları görüntü kirliliğine neden oluyor.

Bilgisayar Kablolarını Düzenli Tutmanızın Sizlere Faydası nelerdir? bu yazımızda bunu öğreneceksiniz. Gerek iş yerlerinde gerekse evlerde bilgisayar kabloları görüntü kirliliğine neden oluyor. Özellikle işyerlerinde bu daha çok göze çarpmaktadır. Notebook bilgisayarların dışında masa üstü bilgisayarların çok fazla kablo girişi ve çok fazla kablosu vardır. Bu da evlerde de önemli sorun ve görüntü kirliliğine neden olur.

Yaşanılan Sıkıntılar

Kablo çokluğu hem temizliğin yapılmasına büyük bir engeldir. Hem de temizlik esnasında ıslak su ile temas ettiğinde elektrik çarpmasına neden olabileceği için tehlike arz eder. Bunun dışında görüntü kirliliği oluşturması nedeni ile huzursuz oluruz ve rahat hareket edemeyiz. Ayrıca temizliği zor olduğundan ve çok fazla ezilmeler olabileceğinden dolayı zamanla kablolar zarar görüp bilgisayarınızın bozulmasına neden olabilir.

Çözüm Önerileri

Bilgisayar kablolarının düzenli tutulması için son zamanlarda bir çok çözüm önerileri çıktı. Bunlar ev ve işyerlerine düzen ve intizam getiren hoş çözüm önerileridir. Herkesin kolaylıkla uygulayabileceği çok pahalı olmayan çözüm önerileridir. Bilgisayar kablolarını düzenli tutmanızın sizlere faydası huzur ve temizlik içinde bilgisayarınızı kullanıp ortamda rahat çalışmanızı sağlamaktır.

Kablo Olukları

Bu çözüm önerilerinden biri kablo oluklarıdır. Bu oluklar süpürgelik ve kapı çevresinden dolanarak döşeniyor. Her parke rengine uygun oluk bulunur. Bu nedenle hoş olmayan bir görüntü asla oluşmaz. Kablolar derli toplu döşenir etrafta hoş olmayan görüntüler oluşmayacağı gibi kablolar zarar görmez ve tozlanmaz. Bu nedenle çok kullanışlıdır.

Spiral Kablo Toparlayıcısı

Kablo oluklarının dışında spiral kablo toparlayıcısı da çok pratiktir. Döşeme yapmaya gerek kalmadan bilgisayarın ana girişindeki tüm kabloları bu spiralin içinden geçirip adeta bir saç örgüsü gibi tek bir parça halinde bilgisayardan masadan sarkıtıp tek bir kablo görüntüsü verebilirsiniz. Bunların da her mobilyaya uygun rengi bulunmaktadır. Zahmetsiz ve az masraflı bir çözümdür. Basit çözümlerle rahat ve huzurlu bir şekilde bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

Yorum Yap