AipPod Kulaklıklar MacBook’a Nasıl Bağlanır?

Amerikalı teknoloji devi Apple firmasının airpod adını verdiği kulaklar ilk olarak 2016 yılında üretilmişti. Daha önce görülmemiş bir tasarıma sahip olmaları ile kablosuz kulaklık kullanımını başlatan bu teknoloji, diğer firmalarında da bu şekilde ürün üretimi yapmalarına neden oldu. Müzik akışını yapabilmek için standart bir Bluetooth kulaklık görevi de gören airpod, Apple tarafından özel olarak tasarlanmış olan W1 yongasına da sahip. Diğer Apple cihazları ile airpod’u birbirlerine bağlayarak kullanabilmek de mümkün oluyor. AipPod kulaklıklar MacBook’a nasıl bağlanır? sorusuna cevap arayanlar için ise bir kaç basit adımı uygulamak gerekiyor.

Airpod’u iCloud ile Eşleştirme

Apple firması tarafından geliştirilmiş olan airpod kulaklıklar prensipte iPhone’lar için uyumlu olarak üretilmiştir. Airpod’ların iCloud üzerinden eşleştirilmesi durumunda hem iPhone üzerindne hem de iPad üzerinden kullanım durumu söz konusu olur. Bu durum sadece mobil cihazlar için geçerli olmamakla beraber, Macbook ve Mac ile de airpod kullanımı yapılabilir. Airpod’un Macbook Bluetooth kontrol paneline doğrudan bağlantısının kurulması gerekir.AipPod Kulaklıklar MacBook'a Nasıl Bağlanır?

Masaüstü Kontrollerini Yapma

Bluethoot açıldığı zaman kontrol panelinde yer alan Bluetooth simgesinde, airpod kısmına çift tıklanır. Bu işlem ile beraber airpod cihazını Macbook’a bağlayabilmek mümkün olur. Bunun yanı sıra denenebilecek bir diğer yöntem, “Bluetooth’u menü çubuğunda göster” seçeneğidir. Macbook cihazının ana menü çubucuğunda bu simge görülür. Bu simge üzerinden istenilen zamanda iki cihaz arasında bağlantı kurabilmek mümkün olur. Bu menü aynı zamanda airpod cihazının şarj durumunu ve pil seviyesi gibi ayrıntıları da gösterir.

iCloud Olmadan Eşleştirme

Airpod kulaklıkları Macbok cihazına bağlayabilmek için iCloud olmadan da farklı bir yöntem denenebilir. Bluetooth alanının kontrol paneli açılarak, şarj kutusunun kapağı kaldırılır. Şarj ışığı beyaz renkte yanıp sönene kadar kutunun arkasında yer alan küçük düğmeye yaklaşık üç saniye kadar basılır. Airpod cihazının Bluetooth kontrol panelinde görülmesi ile beraber, kulaklıklar Macbook cihazına bağlanmış olur. “Bağlan” sekmesine tıklandıktan sonra iki cihaz arasındaki bağlantı kurulur ve airpod cihazlar ile Macbook üzerinden açılan müzikler dinlenebilir ya da konferans görüşmesi yapılabilir.

Yorum Yap