Adsense Nedir? Başvurum Neden Kabul Edilmiyor?

Adsense nedir, google aracılığıyla hizmet vermektedir. Google Adsense, birçok kişinin yapmak istediği internet üzerinden para kazanmak için kullanılan bir reklam alma uygulamasıdır. Adsense ile metin reklamlar veya görüntülü reklamları sitenize vererek çalışmaktadır.

Adsense nedir, google aracılığıyla hizmet vermektedir. Google Adsense, birçok kişinin yapmak istediği internet üzerinden para kazanmak için kullanılan bir reklam alma uygulamasıdır. Adsense ile metin reklamlar veya görüntülü reklamları sitenize vererek çalışmaktadır. Reklamlar reklam verme ihtiyacı duyulan işletmeler tarafından verilir ve ücretleri reklam veren işletmeler tarafından adsense aracılığıyla adsense üyelerinin hesaplarına yatırlır. Bu reklamlar site ziyaretçi sayılarına göre ilgi alanlarına göre verilmektedir. Reklamları sitenize göre kişileştirme imkanınız vardır.

Adsense aracılığıyla reklam almak için öncelikle google adsense ye üye olmak gerekmektedir. Bu üyelik işlemini çok basit ve hızlı bir şekilde yapmanız mümkündür. Üye olabilmek için öncelikle bir gmail sahibi olmanız gerkmektedir. Daha sonra adsense hesabı almak için google adsense sayfasına giriyoruz. Burdan üye ol butonuna tıklayarak işleme başlıyoruz. Daha sonra reklamları nerde göstermek istediğimizi yazıyoruz. Yani web sitemiz varsa websitemizin linkini eğer yotube kanalınız için ise youtube kanalınızın linkini yazıyorsunuz. Daha sonra Adsense politikalarını okumanız size faydalı olcaktır. Hangi kurallara uymanız gerektiğini anlamnız gerekmektedir.

Üyelik formundaki alanları eksiksiz ve doğru doldurmak oldukça önemlidir. Yaş sınırına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Adsensenin çalışma aşamaları reklam verenler, kullanıcılar ve yayıncılar üçgeni arasında gerçekleşmektedir. Reklam verenler işletmeler, şirketler, online satıcılardır. Kullanıcılar ise site ziyaretçileri, site üyeleridir. Yayıncılar ise para kazanmak isteyen web site sahiplerdir. Web sitenizin içeriğine göre istediğiniz reklam alanlarını seçerek isteğiniz dışında veya uygunsuz reklam verilmesini engelleyebilirsiniz. Adsense uygulamasından faydalanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Bunun tersine reklam sayısına ve ziyaretçi ve kullanıcılar tarafından reklamlar tıklanma başına size adsense tarafından ödenme yapılmaktadır.

Adsense birçok kişinin online ve çok az çaba harcayarak para kazanmasını sağlıyor. Ama tabiki bu para kazanma işinin gerçekleşmesi içinde uyulması gereken politikalar vardır. Kişiler artık online para kazanmak için daha çok araştırma yapıyor. Bu alanda da oldukça bilgililer.

adsense koşulları nedir

AdSense Başvurum Neden Kabul Edilmiyor?

Adsense kayıt işleminden sonra kesinlikle başvurunuz kabul edilecektir diye bir durum yoktur. Bazı kullanıcılar Adsense kayıt işlemi sırasında dikkatsiz ve Adsense Politikalarına dikkat etmediği için kabul edilmiyor. Kabul edilmeyen kayıtların başlıca nedenleri şunlardır;

1- Reklam alabilmek için aldatıcı uygulamalar kullanmak,

2- İçerikleri uygun olmaması,

3- Ahlaksız içerikler içerin sayfalarda kayıt işleminden geçemez,

4- Telif hakkıyla korunan içeriklerin yer almaması,

5- Taklit ürünler ve içerikler yer almaması,

6- Sitenin reklam yerleştirmesine uygun olması gerekmektedir,

7- Sayfa içeriği ve kalitesi yüksek olmaması,

8- Adsense reklamları her dili desteklemez uygun dilin seçilmemesi,

9- Reklam yerleşimini yanlış yapılması,

10- İçeriğin hepsinin reklamın altında bulunması,

11- İçeriğin az olması,

12- Kullanıcıların yaşlarına uygun içerik yer almaması,

13- Sitenizin teknik özeliklerinin yetersiz olması,

14- Film, dizi, klip gibi içeriklerin yer alması,

İçeriklerin kopya olmaması gerekmektedir. Bu politikalara uyulmadan hazırlanan web site veya youtube kanallarınız da reklam almanız son derece zordur ve hatta imkansızdır. Eğer bu politikalara uyulmazsa Adsense tarafından yaptırım uygulanır. Politika ihlali ve ciddiyetine göre yaptırım yapılır. Öncelikle kayıtlı mail adresine uyarı mesajı gelir ve en kısa zaman uygunsuz durumun giderilmesi istenir.

Eğer uygunsuzluk giderilirse Adsense ile işbirliğiniz devam eder. Eğer gelen mesajın gereği yapılmazsa reklam alama işleminiz durdurulur ve hesabınız kapatılır. Adsense kayıt işleminin onayı ve sorunsuz bi işbirliği için Adsense politikalarına uyulmalı ve Adsense ekibi tarafından gönderilen mesajları dikkate alınmalıdır. Bu politikalara uyarsanız kolaylıkla ve oturduğunuz yerden para kazanmak için hiç bir sorun olmayacaktır.

2 Yorum

  • Selam ben adenseye durmadan basvuru yapiyorum ama hic onaylanmiyor neden acaba icerikte bisey yok sitedemi bir hatta var bilgilendirmisiniz

    • Sitenizi inceledim sitenizde içerik yazıları çok az, 30 tane 500 kelimelik yazı bulundurun (her gün en fazla 2 tane ekleyin) ve maddeleri tek tek siteniz için uygulayın onay alırsınız.

Yorum Yap