Bloglardan Para Kazanılır mı?

Son zamanlarda en çok konuşulan konulardan birisi de blog yazarak para kazanmadır. Blog yazarak para kazan bu mümkündür.

İnternetin hayatımıza girmesi ile yaşam tarzımız alışkanlıklarımız düşüncelerimiz epeyce değişmiştir. Para kazanma yöntemlerinde de internetle beraber değişiklikler olmuştur. Girişimci olan kişiler, internet üzerinde para kazanmayı hedefliyorlar ve en çok tercih edilen yöntemlerin başında olan blog açmayı tercih etmektedirler.

Blog Yazarak Para Kazanma Göründüğü Gibi Kolay Mıdır?

Öncelikli olarak bu işe yeni girenler blog açarak tek başına para kazanamazlar. Blog açmak, tek başına para kazanmak için yeterli değildir. Blogunuz için rutin olarak içerik üretmelisiniz, tanımını yapmalısınız ve geliştirmek için oldukça vaktiniz olmalıdır. Bütün bunların yapılması için çalışkan, disiplinli, azimli, okumayı yazmayı seven birisi iseniz blog yazarak para kazanmanız mümkündür.

Blogumda Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Google Adsense Reklamları: Blog yazarlığı para kazanmaya başladığı ilk ve kolay yol olan Adsense reklamlarıdır. Onay süreci zorlayıcı olsa da, Adsense yayıncısı olabilirseniz para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yapacağınız tek şey Adsense reklamlarını blogunuza ekleyerek ziyaretçilerin reklamlara tıklamasını beklemelisiniz. Tıklama başına ortalama 0.30 TL veren Adsense reklamları eğer blogunuzda düzgün yerlerde kullanabilirseniz aylık kazancınızı 80 – 90 TL civarında gelir getirebilmektedir. Adsense’in tıkama başına verdiği ücret blogdan bloga, blog içeriğine, ziyaretçi sayısına göre değişiklik göstermektedir. Blogunuzda bol bol faydalı içerik üreterek Google’dan gelen ziyaretçi sayınızı arttırarak kazancınızı da arttırabilirsiniz. Adsense nasıl kayıt olunur adlı başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Bumands İçerikler: Bumands, doğan Holding bünyesinde olan bir pazarlama şirketidir. Blog yazarları ile beraber çalışarak kendisinin yanı sıra bloggerlara da kazandırıyor. Bumerang’a üye olduktan sonrasında gelen içerikleri blogunuzda paylaşıyorsunuz ve paylaştığınız içerik başına para kazanabiliyorsunuz. Birçok yöntem içerisinde en çok para kazandıran yol Bumands denilebilir. Bumands reklamları bloga göre farklılık göstermektedir mesela sadece teknoloji bloglarına bazı içerikler, sadece moda bloglarına ise bazı içerikler gelmektedir. Yani reklamı veren firmanın hedef kitlesine göre değişiklik göstermektedir. Kazancınızı arttırmanın yolu ise gelen içeriği daha fazla kişinin okumasını sağlamaktır.

Banner Reklamı: Blogunuzun belirlediğiniz yerine farklı boyutlarda banner yerleştirerek kazanç sağlayabilirsiniz. Rekabeti yüksek sektörlerde ilk reklamlarınızı ucuza almalısınız.

Advertorial İçerik: Daha geniş kitlelere ulaşmanın en çok tercih edilen yoldur. Yayınlayacağınız içeriği siz belirleyin ve ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek yazılar yazınız.

Affiliate Marketing: Satış ortaklığı ile yaptığınız satış veya kazandırdığınız üye başına komisyon alırsınız. Bu yontem zordur fakat uzun vadede kazancı yüksektir.

Promosyon ürünleri ile çekiliş yapın: Burada hemen para kazanma söz konusu değildir. Blogunuz üzerinden yapmak istediğiniz çekilişlere sponsor olmak isteyen şirketler sizinle birlikte seçtiğiniz kişilere daha önceden belirlenen ürünleri gönderirler. Özellikle kozmetik, moda, makyaj, parfümeri gibi konulara sahip bloglara markaların ilgisi oldukça fazladır.

Çözüm Ortaklığını deneyin: Çeşitli markalarla blog yazarak ortak çalışma yürütebilirsiniz. Türkiye’de gelişme gösteren bu konu da yapmanız gereken bir tek şey var ise blog içeriği dikkat çekici etkili olmalıdır.

Makale Yazarlığı: Blog yazarlarının kendilerini web içerik oluşturma konusunda geliştirme imkanı olmaktadır. Bu da yeni bir kazanç kapısı demektir.

Link Satışı: Backlink çalışması yapanlar için linkleri footer veya sidebar da belirli bir süre yayınlamanız gerekmektedir.

Blog İşletmecilik: Sıfrıdan blog kurarak ilerletip iyi bir noktaya geldiğinde ise blogunuzu satabilirsiniz.

blogdan hızlı para kazanmak

Bloguma Nasıl Reklam Alırım?

Burada önemli olan konu blogunuzun reklam almaya hazır olmasıdır. Bu 1 ayda ya da 1 yıl olabilir. Peki reklam verenlere nasıl ulaşabiliriz? İlk zamanlarda açtığınız blogunuz tanınmadığı için reklam verenlerin sizinle iletişime geçmesi biraz zordur. Bu tür ticaretlerin yoğun bir şekilde olduğu platform olan Webmaster forumları fayda sağlamaktadır. Burada bir konu açarak blogunuza reklam almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

1 yorum

  • Vallah ben bu zamana kadar cok yorum okudum ama suana kadar ben kazandim ve cok iyi kazandim diyen olmadi baslayanlarda sikilip hemen vazgeciyor

Yorum Yap