Çevrimiçi Daha Hızlı Video İzlemek ve Oyun Oynamak İçin İpuçları

 Artık internet bağımlısı olarak yaşadığımız bu günlerde televizyon izlemek yerine internet üzerinden istediğimiz dizi ya da filmleri izliyoruz. İnternet üzerinden yine oyun oynamak için çevrimiçi oyunları seçiyoruz. Bu tür insana keyif veren aktiviteleri ise yine hep internet üzerinden yapıyoruz. Bu da bizi internete daha da bağımlı hale getiriyor. Aslında internet bağımlılığını konuşacak değiliz çünkü zaten herkes böyle bir durumda olduğumuzu biliyor. Çoğu insan da hatta internetten uzak kalmak adına çözümler üretmeye çalışıyor. Ama internet bağımlıları için ise teknoloji ile ilgili yeni çözüm yolları da bulunuyor. Bunların başında ise çevrimiçi daha hızlı video izlemek ve oyun oynamak geliyor.

Günlük yaşantımızı ve sosyal ilişkilerimizi bile artık internet üzerinden hallettiğimiz şu günlerde tüm anlayışlarımız da çevrimiçi olmakla kalıyor. Çevrimiçi olabilmek adına yaşanan sorunlar da bir bir ortadan kalkıyor. Çevrimiçi daha hızlı video izlemek ya da oyun oynamak için ise internet kullanıcıları sürekli yenilikleri takip geliyor. İnterneti daha verimli kullanmak adına ise bazı püf noktalar bulunuyor. İşte çevrimiçi daha hızlı video izlemek ve oyun oynamak adına önerilen bazı noktalar;

Mutlaka Kablosuz Ağ Yöneticisi Edinmiş Olun

İnternet bağlantılarınızın daha da hızlı olmasını istiyorsanız eğer mutlaka kablosuz bir ağ yöneticisi edinmelisiniz. Bu kablosuz ağ yöneticisini kullanarak gözetim altındaki bağlantılarını sürekli kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda sinyalleri, şifrelemeleri ya da adresleri gibi internet bağlantısı için gerekli tüm bilgileri görebilir ve yoğun olan bağlantılar üzerinden çıkarak daha hızlı bir internet kullanıcısı olabilirsiniz.

Geçmişinizden Kurtulun

Geçmişinizden kurtulun derken internet bağlantılarınız sırasında depoladığınız internet dosyalarınızı eğer önemli bir şeyler yok ise mutlaka silin. Bilgisayarınız üzerinde sıkı bir temizlik yaparak internet ile bağlantılı dosyalarınızı sildiğiniz zaman tarayıcınızın daha da hızlı çalışmasına yardımcı olacaksınız. İnternet dünyasında çerez olarak da bilinen bu internet dosyaları biriktiği zaman internet bağlantılarını da etkilemektedir. O yüzden sizler de bu çerezlerinizden bir an önce kurtulmaya bakabilirsiniz.

Bağlantı Kaynakları Paylaşılmamalı

Eğer daha hızlı bir internet bağlantınız olmasını istiyorsanız biraz daha cimri olmanız gerekiyor. Daha hızlı oyun oynamak, müzik dinlemek, film izlemek ya da işlemlerinizi halletmek adına internet bağlantısı da oldukça önem taşıyor. Eğer siz başka kullanıcılar ile internet bağlantı kaynağınızı paylaşırsanız, ekstra olarak verilen veri hareketliliğinin azaldığını göreceksiniz. Bu yüzden de internet hızınızın düşmemesi için bu konu da biraz cimrilik yapmak gerekebilir.

Donanım Hızlandırıcıları Aslında Yavaşlatır

Tarayıcı üzerinde yer alan donanım hızlandırıcıları aslında ne kadar işe yarar bir uygulama gibi gözükse de görüntüler üzerinde hep piksel sorunu yaşatır. Özellikle en çok tercih edilen tarayıcı olan Chrome üzerinde ise bu uygulamaya donanım ivmesi deniliyor. Bu donanım ivmesini  yeri geldiğinde kullanmak için ise tarayıcı üzerinden ayarlar sekmesine daha sonra da gelişmiş ayarlara tıklayabilir ve sistem yolunu izledikten sonra kullanılabilir olduğunda donanım ivmesini kullan şeklindeki butona tıklanarak kapatılabilir. Tabi bu işlem her tarayıcı üzerinde farklı isimler ile bilinmektedir.

Yorum Yap