Y Kuşağı Çağı Antivirüs Programları İle Siber Güvenliği Sağlanmalı

Çağımızın en büyük tehditlerinin başında siber saldırılar gelmektedir. Bu saldırılar çeşitli kişi ve gruplar tarafından online ortamdan gerçekleştirilmektedir.

Çağımızın en büyük tehditlerinin başında siber saldırılar gelmektedir. Bu saldırılar çeşitli kişi ve gruplar tarafından online ortamdan gerçekleştirilmektedir. Pek çok kamu kurumu ve özel kurumun online platformları yapılan siber saldırılarla kontrol altına alınmakta ve kullanıcıların bu platformdan yararlanması mümkün olmamaktadır. Uzmanlar şu anda 20 ve 30 yaş arasındaki kişilerin oluşturduğu Y kuşağı adı verilen neslin üyelerinin bu tür tehditlerden korunabilmeleri için almaları gereken antivirüs programları gibi bazı önlemler olduğunun altını çiziyor.

Antivirüs Programları İhmal Edilmemeli

Uzmanlara göre, teknolojik cihazların siber saldırılardan korunmak için, antivirüs programı kullanmak oldukça önemli. Y kuşağına mensup olanlar, teknolojik gelişmeleri-e çok daha hızlı şekilde adapte olabiliyor. Bu nedenle, kullanılacak antivirüs programının yüklenmesi ve kurulumu bu kuşak içerisinde yer alan kişiler tarafından daha kolay şekilde gerçekleştirilebilir. Antivirüs programları sayesinde bilgisayarlar, tabletler ya da akıllı telefonlarda söz konusu olabilecek tehditlerin engellenmesi mümkün. Bu programları kullanmayanların cihazlarında depoladığı tüm verilerin kaybolması ihtimali bulunuyor.

Erişim Kontrolü Ve Şifreleme Yöntemleri

Teknolojinin her geçen gün ilerlemesi nedeniyle, verilerin güvenli ortamlarda yedeklenebilmesi oldukça kolay. Çok sayıda platform sınırlı bir depolama alanını kullanıcılarına sunuyor. Bu tip depolama ortamlarını kullanırken de dikkatli olunması gerekiyor. Online ortamda verilerin depolanması dışarıdan gelecek olan tehditlere verilerin açık olma riskini artırıyor. Bu nedenle depolama yapacağını platformda kendi belirleyeceğiniz şifrenin güvenli ve karmaşık olması gerekiyor.

Aksi halde, şifreniz daha kolay kırılabilir ve verilerinizi kaybetme ihtimaliniz artar. Bazı platformlarda erişimin kontrollü şekilde sağlanması da veri güvenliğini ve kişisel bilgilerin saklanmasını daha kolay hale getirecektir. Özellikle de büyük şirketlerin ve bankaların dikkat etmesi ve uygulaması gereken erişim kontrolü yöntemi sayesinde hacker gruplarının saldırılarının kısa sürede atlatılması söz konusu olabilir.

Yorum Yap