Şirket Saldırılarını Yapan Suçlular DDoS Saldırıları Arkasına Sığındı!

2016 BT güvenlik raporu açıklamasına göre, siber suçluların hedef kitlesine katılan şirketlerin yüzde 29’luk DDoS saldırılarına maruz kaldılar.

2016 BT güvenlik raporu açıklamasına göre, siber suçluların hedef kitlesine katılan şirketlerin yüzde 29’luk DDoS saldırılarına maruz kaldılar. Hedef listesi arasında yer alan bir şirket eğer veri kaybına uğrayan yüzde 26’lık DDoS’tan bahsediliyor. Şirket saldırılarına yönelik anket düzenleyen Kaspersky Lab, şirket temsilcilerinin yarısından çoğu DDoS saldırıları başka suçlar eylemlerine yönelik dikkat dağıtmak ve tuzak olarak kullanıldığına inanıyorlar.

DDoS Saldırıları İçin Ürün Başkanından Açıklamalar

Kirill İlganaev, DDoS saldırılarının neden bu kadar sık kullanıldığını şu kelimeyle ifade etti, DDos şirketin ya da halka açık tüm hizmet verilerini durdurarak, normal şekilde çalışmasına engel oluyor. Kesinlikle tartışmaya kapalı bir konudur ve tüm IT ekibi meydana gelen sorunu çözmek için şirket faaliyetlerine normal olarak devam etmesi için çalışmalarına devam ediyor. DDoS saldırısı sadece şirketlere yönelik bir saldırı değildir, farklı kanallara geçerken değişik bozma taktikleri IT ekibini dikkatini dağıtarak başka yöne çekmek olduğunu ifadelerinde dile getirdi.

DDoS saldırıları genelde hackerların hedef ve dikkat dağıtmak için başvurdukları saldırıdır. Şirketlere saldırmalarının yanı sıra, mobil cihazlara da yüzde 81’lik kısımla e-dolandırıcılık başta olmak üzere kendi çalışanlarına vermiş olduğu zarar sebebiyle yaşanan kayıpların ve ciddi şekilde kötü kullanımlar gibi gözdağı vererek sindirilmeye çalışılmıştır. Yapılan saldırı sonucu yüzde 87’lik kısım hedef saldırılarının mağdurları arasındadır.

2016 Yılının En Büyük Hacker Saldırısında Şirketlerde Bulunuyor

DDos saldırıları başka tehditleri de beraberinde getiriyor. Bu nedenden dolayı şirketler yaşanabilecek tüm tehdit ve risklere karşı önlemlerini alarak, yapılacak en ufak saldırı girişimine karşı her an hazırlıklı olmaları gerekiyor. Eğer tedbirlerini geç alırlarsa hazırda yer alan çalışmama süreleri hızlanarak çok fazla kaybın yaşanması anlamına gelir. Kaspersky DDos Protection tarafından tüm entegre koruma hizmeti sunularak şirketlerin saldırılarını sınırsız korumaya yardımcı oluyor.

Yorum Yap