WordPress Tema Kurulumunu Nasıl Yapabilirsiniz?

Wordpress kullanıcıları için ücretli ve ücretsiz pek çok değişik farklı tema seçeneği barındırır. Ancak bunu yaparken wordpress tema kurulumunu nasıl yapabilirsiniz? bilinmesi gerekir.

WordPress kullanıcıları için ücretli ve ücretsiz pek çok değişik farklı tema seçeneği barındırır. Ancak bunu yaparken wordpress tema kurulumunu nasıl yapabilirsiniz? bilinmesi gerekir. WordPress ile sahibi olduğunuz siteye yeni veya farklı bir görünüm vermek isterseniz wordpress kullanıcı olarak birçok farklı tema seçeneğinden yararlanabilirsiniz. WordPress üzerinden bir blog açtıktan sonra öncelikli olarak yapılması gereken ilk işlem blog tema tasarımını seçmektir. WordPress in kullanıcılarına sağladığı sayısız seçenek arasından istediğinizi seçebilir ve bu işlemi istediğiniz temaya sahip olana kadar tekrarlayabilirsiniz. Blog tema tasarımı seçimi için wordpress üzerinden birçok farklı ücretsiz temadan biri seçilebileceği gibi my theme shop ya da benzeri özel yapımcılardan tema tasarımı satın alabilir veya theme forest gibi ücretli tema depolama sistemlerinden yararlanarak, seçtiğiniz temayı blogunuza yükleyebilirsiniz.

WordPress Tema Nasıl Yüklenir?

WordPress de tema tasarımı yüklenmek istendiğinde Admin Paneli – Görünüm – Temalar bölümün en üst bölümünde bulunan Tema yükle ya da Yeni ekle seçeneklerine tıklayarak bu işleme geçmeden önce edindiğiniz tema tasarımı siteye bu adımlar ile yüklenir.

WordPress Tema Deposundan WordPress’e Nasıl Tema Yüklenir?

WordPress adresinde bulunan wordpress ücretsiz tema deposunda bulunan ücretsiz temalardan yararlanarak sitenizin tema tasarımını oluşturmak istiyor iseniz bu işlemi sitenizde bulunan ve wordpress müşteri hizmetlerinden biri olan admin panelinden ücretsiz tema yüklemi işlemi yapılabilir.

Öncelik ile birinci adım olarak wordpress admin panelinde bulunan Görünüm sekmesinden Temalar kısmından Temalar seçeneğini seçilir, ardından sayfanın başında Temalar başlığının yanında bulunan Yeni ekle seçeneğine tıklayarak, karşınıza Tema ekle seçeneği bulunan ve çeşitli temaların bulunduğu bir sayfa gelir oradan Özellik filtresi ile istediğiniz kategoride tema seçeneğini seçerek üzerine tıklayarak Kur seçeneğini seçerek istenilen temayı kullanabilirsiniz.

Yorum Yap