WordPress’e Sanal Gerçeklik Desteği

İçerik yönetim sistemleri arasında yer alan Wordpress, yeni uygulaması ile herhangi bir eklentiye gerek kalmadan sanal gerçeklik (VR) içeriklerine destek veriyor.

İçerik yönetim sistemleri arasında yer alan WordPress, yeni uygulaması ile herhangi bir eklentiye gerek kalmadan sanal gerçeklik (VR) içeriklerine destek veriyor. Kaynağı açık olan ve ücretsiz şekilde dağıtılan WordPress’in birçok platformundaki sanal gerçeklikle ilgili içerikleri farklı bir şekilde takip edilebiliyor. Yeni uygulama, sanal gerçekliği olan ve 360 derece içeriklerine eklenti kurulmadan destek sunuyor. Bu özellikleri ile kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Sağladığı Kolaylıklar

WordPress’in yeni uygulamasını açıklamasının ardından, sanal gerçeklik alanında ne tür kolaylıklar olacağı da gündeme geldi. Sanal gerçeklikle içeriklerin gösterilmesinin webVR destekli tarayıcılarda video olarak sağlanması, sanal gerçekliğin getirdiği en büyük kolaylıklar arasında gösteriliyor. Diğer taraftan kullanıcılar, 2 boyutlu olarak 360 derece ile içerikleri görüntüleme imkanı buluyor. Bu arada birçok sitenin de bünyesinde bu uygulamayı kullanmak isteyeceği tahmin ediliyor.

Sanal Gerçeklik İçin Öne Çıkan Hususlar

Kullanıcıların WordPress’in yeni desteğini tecrübe edebilecekleri bazı sanal gerçeklikli başlıklar bulunuyor. Bunlar arasında en çok bilinenler, Google Cardboard, HTC Vive ve Oculus Rift olarak ortaya çıkıyor. WordPress sanal gerçeklik destekli içerikleri kullanabilmek için bir tuş bulunuyor. Kullanıcılar tuşa tıkladıklarında içerikleri kolaylıkla görüntüleyebiliyorlar.

VR Desteği Kullanım Araçları

VR desteği özellikle son yıllarda teknoloji alanında önemli bir etkiye sahip oldu. Birçok kuruluşun arka arkaya sanal gerçeklikle ilgili çalışma yapması da sanal gerçekliğin değerinin artmasında önemli rol oynadı. Sanal gerçeklikte asıl amacın, sanal gerçekliğin uygulanmasının kullanıldığı andan itibaren bulunan ortama uyum gösterip, gerçekte bulunan ortamı unutmaktır. Bu yüzden firmaların sanal gerçeklik konusunda genellikle gözlük ve kask ürettiği biliniyor. Gözlük ve kask takan kişiler, sanal gerçekliğin ne olduğunu daha iyi anlayabiliyor. Diğer taraftan sanal gerçekliğin ürünlerinde farklı aksesuarlar da kullanılabiliyor.

Yorum Yap