WordPress Site Kurulumu Nasıl Yapılır?

İnternet kullanımının artış göstermesi ile birlikte web sitesi yapmak isteyenlerin sayısı da bir hayli artış gösteriyor. Bir web sitesi yapmanın en kolay yolu Wordpress site yapımı ile mümkündür.

İnternet kullanımının artış göstermesi ile birlikte web sitesi yapmak isteyenlerin sayısı da bir hayli artış gösteriyor. Bir web sitesi yapmanın en kolay yolu WordPress site yapımı ile mümkündür. Site yapmak isteyen ancak işe nereden başlayacağını bilmeyenler için WordPress uygulaması oldukça ideal.

WordPress Nedir?

WordPress bir CMS dili olarak karşımıza çıkıyor. Bu demek oluyor ki WordPress ile bir web sitesi yapmak için çok iyi anlamda kodlama diline sahip olmanıza gerek yok. Bilinen mail hesapları olan Gmail, Hotmail ve Oautlook gibi mail programlarını kullanan herkes WordPress’i de aynı kolaylıkla kullanabilir. WordPress kurulumunun gerçekleşmesi ile birlikte admin bölümüne girerek sitenin içerikleri ile ilgili tüm ayarlar oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. Tüm bu ayarlar yapılırken kod kısmına herhangi bir şey eklemeye gerek yok. Çünkü WordPress hazır kodlar ile kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor.

 

WordPress Site Yapımına Başlamadan Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

WordPress site yapımı, hazır kodları içerdiğinden kodlama dilinden anlamaya gerek yok. WordPress site yapımına başlamadan önce öncelikle domain ve host alınmalıdır. Bu konuda Google üzerinden ufak çağlı bir araştırma yapılarak gerekli bilgilere ulaşılabilir. Domain ücretleri 10 ya da 15 dolar civarındadır. Ancak host alımında bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Kurulacak olan WordPress sitesinin sorunsuz çalışması için hangi host alanlarının desteklediği konusunda küçük çaplı bir araştırma yapılması gerekiyor. Domain ve Host alan adları belirlendikten sonra WordPress ile site yapmaya başlanılabilir. WordPress içerisindeki ayarlar kısmından kurulmak istenen site ile ilgili tüm detay ve alternatifler incelenerek istenilen ayar ve detaylar site için seçilmelidir. WordPress ile çok kısa sürede bir web sitesi sahibi olmak mümkündür.

Yorum Yap