WordPress Tabanı Kırık Linkler İçin Broken Link Checker

Broken link checker eklentisi site sahibini kırılmış linklerden ve yönlendirme mevcut olan linklerden bir koruma kalkanı olduğu söylenebilir.

Broken link checker eklentisi site sahibini kırılmış linklerden ve yönlendirme mevcut olan linklerden bir koruma kalkanı olduğu söylenebilir. Temel ilkesi zamandan tasarruf ederek kaliteli bir web site ve ziyaretçilerin zevk alacağı kat kat artacağı bir ortam oluşturmadır. Siteniz büyük ise wordpress eklentisine uyumlu ise olmazsa olmaz denebilir. Çünkü tek tek linkleri kontrol edemezsiniz kırık, yönlendirilmiş kısacası çalışmayan bu linkleri analiz eden, raporlayan oracıkta güncelleştirme imkanı sunan bir eklenti. Çözümleyerek tüm linkleri tarar.

Kırık Link Ne Anlama Geliyor?

Eğer 404 not found yani içerik bulunamadı sayfasına yönlendirme aldıysanız veya internal server hatası almışsanız ona kırık link denilmektedir. Kısacası çalışmayan linklerdir. Seo bakımından da çalışmayan linkler olumsuz önyargı yaratıyor.

Çalışmayan Linkleri Düzene Sokacağınız Bir Eklenti

Broken link checker eklentisi tümüyle ücretsiz olup eklenti içi satın alma bulunmamaktadır. Şuan çok geniş sitelerin vazgeçilmezi olan bu eklenti sayesinde tüm wordpress tabanlı sitelerde sadece bozuk olduğunu değil yönlendirme mevcut mu? sorusuna bile cevap buluyor.

Broken Link Checker Eklentisini Nasıl Kullanacaksınız?

İlk önce ücretsiz indirip eklentiyi etkinleştirmek gerekiyor. Tarama esnası biraz zaman alsa da taramayı ekrandan takip etmek mümkün. Bozuk olan linkler kırmızı ile işaretleniyor ve oracıkta güncelleme, yapılandırma, kaldırma imkanı sağlıyor. Eklentinin bir dezavantajı sitenin database yükünü artırıyor. Geliştiricilerin en güzel üzerinde durduğu yer linki düzeltme kısmı olmuştur. Bu kısımda zaman kaybını önleme açısından her şeyi düşünmüşler ve eklentiye eklemişler.

Eklentiye ait birçok gelişmiş ayara ulaşabilirsiniz. Profesyonel yazılımcıların tercihine göre linki kaldırmak yerine güncelleştirmek zaman kaybını minimuma indiriyor. Ayrıca sitenizin bakımda kaldığı vakit azalacağından ziyaretçilerinizin siteyi benimsemesi artacak ve bu eklenti sayesinde geniş çaplı sitenizi daha da büyütebileceksiniz.

Yorum Yap