AT&T, Tedarik Zinciri ve Sağlık Hizmetlerini Hedefleyen Blockchain Çözümlerini Başlattı

Dünyanın en büyük telekom şirketi olan AT&T, çeşitli endüstrileri hedefleyen bir blok zinciri hizmetleri paketi sunan en büyük şirket haline geldi. AT & T söz konusu büyük ölçüde tedarik zinciri süreçlerinde odaklandık  işletmeler otomatikleştirmek ve blockchain teknoloji kullanarak süreçlerini dijital ortama yardımcı olabilir çözümler Çarşamba günü bir basın açıklamasında.

Üretim, perakende ve sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere endüstrilerde kullanım örneklerine işaret eden konglomera, müşterilerinin “çok güvenli” izinli blok zinciri platformunu kullanarak “birden fazla taraftaki bilgileri izlemek ve yönetmek için daha iyi kaynaklara sahip olacağını” söyledi.

Bir hizmet olarak blok zinciri, IBM Blockchain ve Microsoft Azure dahil olmak üzere diğer önemli blok zinciri platformlarına da dahil olacak şekilde tasarlanmıştır ve AT&T’nin internet araçlarını araçları da otomasyon ve izleme yeteneklerini etkinleştirmek için bağlanabilir.

Bu sürüm, yeni platformun üreticiler için malların provenansını ve hareketlerini izlemede, sağlık hizmeti sağlayıcılarının mahremiyetini korurken hasta verilerini paylaşmalarına ve perakendecilerin stokları takip etmelerini ve teslimatları yönetmelerine yardımcı olmalarını sağlar

Ortaya çıkan teknolojinin “birçok şirketin iş yapma biçimini değiştirdiğini” söyleyerek, Alliance İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Andy Daudelin, serbest bırakmada şöyle dedi:

Blockchain güvenliği arttırıyor ve karmaşık işlemlerle işlemlerin daha iyi yönetilmesini sağlıyor. Global ağımızı ve IoT yeteneklerimizi kullanan AT&T, takibi otomatikleştiren ve süreç boyunca çevresel koşulları bile izleyebilen uçtan uca çözümler sunarak blok zinciri geliştiriyor.

AT & T’nin bir blockchain platformunu piyasaya sürmesi sürpriz olmadı. Şirket bir süredir uzayda çalışıyor, Haziran 2017’de blockchain teknolojisi tarafından desteklenen bir tür ev abonesi sunucusuna patent verildi .

Olarak telekom ayrıca, araç içi cryptocurrency ödemelerde blockchain potansiyelini inceleyerek olmuştur ortaya geçen yılın Nisan ayında patent dosyalama.

Ayrıca, geçtiğimiz yıl bir dizi büyük firma kendi hizmet zinciri olarak kendi platformlarını kurmaya uygun görünüyorlardı, muhtemelen bir sonraki büyük sanayi olarak görülen yerdeki yerini belirliyorlardı.

Yorum Yap