Yeni Teknolojilerde Bizi Neler Bekliyor?

Teknoloji hızla gelişmekte ve hayatımızda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Öyle ki şuan geldiğimiz noktayı doksanlı yıllarda birçoğumuz tahmin bile edemezdi.

Teknoloji hızla gelişmekte ve hayatımızda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Öyle ki şuan geldiğimiz noktayı doksanlı yıllarda birçoğumuz tahmin bile edemezdi. Peki, önümüzdeki süreçte yeni teknolojilerde bizi neler bekliyor?Öncelikle yapay zekâ hayatımıza daha çok girecek. İşe alımlarda, eğitimlerde ve AR-GE işi yapan kişiler yapay zekâdan daha çok yararlanmaya başlayacaklar.

Günlük Yaşantı ve Teknoloji

Artık neredeyse üretilen bütün televizyonların internete bağlanma yetenekleri mevcut. Öyle ki önümüzdeki on yıllık süreç içerisinde bu durum çok daha yaygınlaşacak ve satın almak istediğiniz ürünler, kendi reklamlarını kendileri yapacaklar. Gerek cep telefonlarınıza mesaj yoluyla ulaşacaklar, gerekse mağazada ürünün başındayken size kendi kendilerinin reklamlarını yapacaklar.

Cep telefonları hepimiz için vazeçilmez ürünler haline geldi ve hızla değişip, gelişmekteler. Artık telefonlarda 3 boyutu görüntüleri izleyebiliyoruz, şuan için çok yaygın olmasa da önümüzdeki yıllarda tıpkı televizyonlarda olduğu gibi yaygınlaşacak. Bilim adamlarının şuan için üzerinde çalıştığı farklı ve heyecan verici bir konuda, cep telefonlarının farklı formlara sokularak kafa içine yerleştirilebilmesi. Eğer bu teknoloji hayatımıza girerse, kafaya yerleştirilen bir çiple, verilen komutlarla telefon görüşmesi sağlanabilecek. Yine deri altına yerleştirilecek bir çiple, kronik rahatsızlıkları olan hastaların sağlık durumu bu çiple kontrol edilebilecek.

Artık uçan arabalardan daha sık ve gerçekçi şekilde bahsediliyor. Hatta ilk denemeleri yapan markalar mevcut. Önümüzdeki yakın gelecekte uçan arabaların yayılması muhtemel gözüküyor. Onun öncesinde ise otomatik pilota sahip, kendi kendine park edebilen ve çağırdığınızda gelebilen otomobiller üretilecek. Bu otomobiller yayalarla iletişime geçebilecek ve kırmızı ışıkta geçen yayaları uyarma yeteneğine sahip olacak. Bu özellikler de güvenli sürüşü daha ileri bir boyuta taşıyacak ve trafik kazalarını minimuma indirecektir. Gelişen teknoloji bizlere zaman kazandırmakta ve birçok alanda güvenliğimizi arttırmaktadır.

Yorum Yap