Korku Evi Yeni Nesil Bir Eğlence

Son zamanların popüler aktivitesi korku evlerini sizler için inceledim. 2013 yılında ülkemize gelmiş ama 2008 yılına kadar uzanan bir geçmişi var. 4 yılda 650 firma* evden kaçış oyunu sektöründe hizmet vermiş. Beni şaşırtan da tam olarak bu oldu; 4 yıl ve 650 firma ama birçoğumuz gitmedi hatta birçoğumuz hala bu aktiviteyi duymadı bile…

İlk zamanlar odadan kaçış sonrasında evden kaçış oyunu ve son olarak korku evi olarak isimlendirildi. Bu isimlendirmenin nedeni de sektördeki firmaların %90 oranında korku temalı evden kaçış oyunu olmasından kaynaklı.

İçerisinde oyun geçtiğinden midir yoksa bilgisayar oyunlarını andıran bir isme sahip olmasından mıdır ilk duyduğumda çocuklar için olduğunu düşündüm ama tam aksine 15 yaşından küçükler bu aktiviteye katılamıyor. Firmalar kendilerini “yetişkinler için gerçek zamanlı evden kaçış oyunu” olarak tanımlıyor. Eğer 15 yaşından küçükseniz ve bu oyuna katılmak istiyorsanız bulmaca ağırlıklı, polisiye-gizem tarzında evden kaçış oyunları da var. Ayrıca bazı korku evleri anne baba yanınızda olduğunda sizi kabul edebilir.

Hafta sonları oldukça yoğun ilgi gören korku evi firmaları haftanın her günü neredeyse 24 saat açık. Özellikle gece saatlerinde çok talep görüyor. Gündüz katıldığınızda da ortam değişmiyor, yine karanlık ve dekor aynı. Ama gece ayrı bir keyifli oluyor. Bazı oyunlar dini temalı, bazıları cinayet temalı… Bunun dışında da birçok farklı senaryosu var ama ağırlıklı olarak bu hikâyeler kullanılıyor.

Eğer siz de korku evine katılmak isterseniz şehrinizdeki oyunları listeleyen siteler var. Bunlara göz atarak daha fazla bilgi alabilir ve en uygun olanı seçebilirsiniz.
*Kaynak: kacismerkezi.net

1500+ Kişi Arasına Sende Katıl

Yeni yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

E-posta aboneliğiniz kaydedilmiştir. Bundan sonra davutsahin.net'in süpersonik yazılarını ilk siz e-posta kutunuzda göreceksiniz ;)

Bir şeyler yanlış gitti.